Yükleniyor...

Charles Cascarilla Kimdir?

Charles Cascarilla, Paxos kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO'sudur.

charles cascarilla

Charles Cascarilla, Paxos kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’sudur. Cascarilla, Project ALS ve The Centurion Foundation dahil olmak üzere çeşitli hayır kurumlarının ve özel şirketlerin yönetim kurullarında görev yapmaktadır.

Charles Cascarilla Hayatı

Charles Cascarilla, işlemlerin internet hızında gerçekleştirilmesi vizyonuna sahip bir finansal teknoloji şirketi olan Paxos’un CEO’su ve kurucu ortağıdır. Cascarilla, Saint Ignatius Lisesi’nde eğitim gördü. Cascarilla, 1996-1999 yılları arasında Notre Dame Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans yaptı. 2005 yılında kurumsal varlık yönetimi kompleksi Cedar Hill Capital Partners ile 2012 yılında risk sermayesi yan kuruluşu Liberty City Ventures’ı kurdu.

Kariyerinin başlarında Claiborne Capital’da portföy yöneticisi olarak çalışan Cascarilla, aynı zamanda Bank of America Securities ve Goldman Sachs’ta analist olarak görev yürütmektedir. 2014 yılında ise Paxos şirketinin kurucu ortağı olmuştur. Paxos CEO’su olan Cascarilla, Project ALS ve The Centurion Foundation dâhil olma üzere çeşitli hayır kurumlarının ve özel şirketlerin yönetim kurullarında görev yapmaktadır.

paxos

Paxos Nedir?

Paxos, blockchain teknolojisi konusunda uzmanlaşmış New York merkezli bir finans kurumu ve teknoloji şirketidir. Söz konusu şirketin sunduğu hizmetler arasında kripto aracılık hizmetleri, varlık tokenizasyon hizmetleri ve takas hizmetleri yer alır. Finansal altyapıyı yeniden tanımlayan Paxos’un sunduğu blokzinciri çözümleri, kurumsal müşteriler için varlıkları tokenize eder, muhafaza eder, alım satım ve takas işlemleri yapar. Paxos, aynı zamanda herhangi bir varlığın herhangi bir zamanda güvenilir ve anlık hareketine imkan tanır.

Paxos, en saygın finans otoritelerinden bazılarıyla çalışarak yüksek standartta bir mevzuata uyum sağlamayı taahhüt eder. Ayrıca, PAX tokeninin gerçekten de yüzde 100 ABD doları rezervleri tarafından desteklendiğini bağımsız olarak doğrulayan en iyi firmalar tarafından düzenli olarak denetlenirler. Denetim süreçlerinin şeffaflığı, Paxos’un rezervlerindeki toplam ABD dolarını göstermek için her ay güncellenen web sitelerinde görülebilir. ABD dolarının tamamını ABD bankalarında bulunduran Paxos rezervleri de FDIC sigortası ile korunmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner