Yükleniyor...

PAX Coin Nedir? Paxos (PAX) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda PAX coin nedir, kripto para birimi Paxos (PAX) nedir, PAX coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Paxos PAX

Bu yazımızda PAX coin nedir, kripto para birimi Paxos (PAX) nedir, PAX coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte PAX coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Paxos Standard Token (PAX), Paxos Trust Company tarafından yönetilen bir stabil bir token. PAX, çoğu kripto varlığı gibi oldukça değişken olmak yerine fiyatını sabit ve tutarlı tutmak için doğrudan ABD dolarına bağlıdır.

Son birkaç yılda birçok stabilcoin geliştirilip piyasaya sürülmesine rağmen, bazıları diğerlerinden daha güvenilir. Bu, mali otoritelerin onaylarını almak için peşinden koşmasına neden olan bir dizi sabit paraya yol açan şeydir. 

Paxos ve PAX tokeni, stabilcoinlerin en istikrarlısı olabilir mi? 

Paxos (PAX) Nedir?

Paxos Standard Token (PAX), %100 ABD doları ile desteklenen bir ERC-20 tokenidir. İşlem yapılan her bir PAX için, Paxos banka hesaplarında en az bir ABD doları olmalıdır. ABD Doları Parası gibi diğer sabit paralar gibi, PAX de ABD dolarının uzun süredir devam eden istikrarını ve güvenilirliğini dijital para biriminin faydalarıyla birleştirmeyi amaçlamaktadır. Yani, internet üzerinden gezegendeki herhangi bir kişiye, anında, herhangi bir zamanda ve neredeyse sıfır maliyetle aktarılabilmesi.

Ethereum protokolünde oluşturulan diğer ERC-20 tokenleri gibi, PAX akıllı sözleşmelerde programlanabilir para olarak kullanılabilir ve farklı dapp’lerle etkileşimde bulunmak için kullanılabilir .

Paxos PAX1

Paxos’u Kim Yarattı?

PAX, merkezi New York’ta bulunan, ancak Londra ve Singapur’da ofisleri bulunan Paxos Trust Company tarafından oluşturuldu. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) tarafından onaylanır ve düzenlenirler. Paxos’un kurucu ortağı ve şu anki CEO’su Charles Cascarilla‘dır.

2012 – Singapur’da itBit borsasının lansmanı ile Paxos kuruldu.

2015 – Paxos, NYSDFS tarafından kripto ürünleri ve hizmetleri sunmak için onaylanan ilk şirket olan bir güven belgesi aldı.

2018 – Paxos Standard Token (PAX), ABD doları destekli bir stablecoin olarak piyasaya sürüldü.

Paxos’u Farklı Kılan Nedir?

Paxos, en saygın finans otoritelerinden bazılarıyla çalışarak yüksek standartta bir mevzuata uyum sağlamayı taahhüt eder. Ayrıca, PAX tokeninin gerçekten de %100 ABD doları rezervleri tarafından desteklendiğini bağımsız olarak doğrulayan en iyi firmalar tarafından düzenli olarak denetlenirler. Denetim süreçlerinin şeffaflığı, Paxos’un rezervlerindeki toplam ABD dolarını göstermek için her ay güncellenen web sitelerinde görülebilir. ABD dolarının tamamını ABD bankalarında bulunduran Paxos rezervleri de FDIC sigortası ile korunmaktadır.

Kripto endüstrisindeki en büyük ve ilk sabit paralardan biri olan Tether (USDT), sürekli tartışma konusu oldu. Tether’in ana eleştirisi, zayıf denetim uygulamaları suçlamalarının yanı sıra %100 ABD doları ile desteklenen rezervleri tutmamalarıdır. Son zamanlarda Tether, USDT tokenlerinin yalnızca %74’ünün nakit destekli olduğunu kabul etti, bu da dolaşımdaki her bir USDT için Tether’in rezervlerinde yalnızca 74 sent olduğu anlamına geliyor. Tether ayrıca New York Başsavcısı tarafından 850 milyon dolarlık kayıp şirket fonlarını örtbas etmeye çalışmakla suçlandı.

Paxos, PAX’i Nasıl Üretiyor?

PAX, yalnızca Paxos sistemine yeni ABD doları girdiğinde oluşturulabilir. Bir kişi Paxos’a bir ABD doları gönderdiğinde yeni bir PAX tokeni basılır ve sonunda Paxos tarafından düzenlenen bir banka hesabına gider. Bu kişi dolarını geri istediğinde, onu bir PAX ile değiştirmeleri gerekir ve bu PAX daha sonra toplam arzdan çıkarılır. Bu çok basit sistem, dolaşımdaki her bir PAX için her zaman bir ABD doları olacağı anlamına gelir. Hiçbir PAX önceden basılmamış veya satın alınmadan önce oluşturulmamıştır, bu nedenle toplam PAX arzı tamamen token talebine dayalıdır.

PAX Coin Nasıl Alınır?

PAX büyük borsalarda alınıp satılabilir ve ERC-20 tokenleriyle uyumlu herhangi bir kripto cüzdanı tarafından tutulabilir. Ayrıca PAX’i ABD doları ile satın alabilir ve ardından resmi bir Paxos hesabı kullanarak istediğiniz zaman PAX’i ABD doları karşılığında geri alabilirsiniz.

Paxos (PAX) Coin Yorum ve Geleceği 2022

PAX, diğer kripto varlıkları arasında ödemeler, transferler ve ticaret için kullanılabilir. Stabil bir coin olduğu için, esas olarak borsalarda istikrarlı bir değer deposu olarak kullanılır; bu, kripto traderlarının kripto portföylerindeki oynaklığı azaltmak için ticaret yapacakları ve PAX üzerinde tutacakları anlamına gelir.

Yüksek düzeyde düzenlenmiş ve uyumlu bir kripto para birimi olarak PAX, sonunda çoğu kripto şirketine hala güvensiz olan daha büyük ve daha köklü kurumsal yatırımcıları ve finansal kuruluşları çekmeyi planlıyor. Paxos ekibi ayrıca, ’emtialar, menkul kıymetler, gayrimenkul ve hatta güzel sanatlar ve koleksiyonlar gibi daha ezoterik varlıklar’ gibi daha geleneksel varlıkların çözümlenmesine yardımcı olacak bir yol olarak PAX’i geliştiriyor. Son olarak, PAX’in büyük ‘bankasız’ topluluklar tarafından volatilite olmadan dijital paranın tüm avantajlarından yararlanmanın bir yolu olarak kullanılabileceğine dair umut var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner