Yükleniyor...

Başakşehir’de ‘NFT ve Metaverse Akademisi’ Açılacak

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

metaverse nft basaksehir

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Gençleri, Başakşehir Living Lab’deki eğitimlerden faydalanmaya çağıran Başkan Kartoğlu, NFT ve Metaverse Akademisi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Başakşehir’den NFT ve Metaverse Hamlesi

basaksehir belediye baskani yasin kartoglu

“Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşilerinde gençlerle buluşmaya devam eden ve Başakşehir Anadolu Lisesi’ne konuk olan Başkan Kartoğlu, gençlerin merak ettiği tüm soruları cevapladı.

Öğrencileri teknoloji ve inovasyon merkezi Başakşehir Living Lab’e davet eden Kartoğlu, şöyle konuştu;

“Teknoloji adına her şey Living Lab’de mevcut. E-Spor, drone, gazetecilik, radyo, dublaj gibi birçok akademiyi içerinde barındırıyor. Burayı sadece eğitim amaçlı görmeyin, burası sizin eviniz. Eğitimlerin dışında da burayı kullanabilir, ekipman ve eğitmenlerimizden faydalanabilirsiniz.”

NFT ve Metaverse Akademisi Çok Yakında Açılacak

Gençler için millet kıraathanesi, bilgi evleri ve spor tesisleri dışında her mahalleye gençlik merkezi kuracaklarını söyleyen Başkan Kartoğlu, yeni bir akademinin de açılacağının müjdesini verdi. NFT ve Metaverse alanında eğitimlerin verileceği akademi için çalışmalara başladıklarını bildiren Başkan Kartoğlu, akademinin kapılarını çok yakında açacaklarını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner