Yükleniyor...

Circle, Genel Merkezini Fransa’ya Taşıyor

Stablecoin ihraççısı Circle, Avrupa’daki genel merkezini Paris’e taşımayı planlıyor.

circle kayip verdi

Stablecoin ihraççısı Circle, Avrupa’daki genel merkezini Paris’e taşımayı planlıyor. 

Circle, bu kararda Macron hükümetinin yarattığı kripto dostu iklimin rol oynadığını söyledi. Konu ile ilgili röportaj veren Circle İcra Kurulu başkanı Jeremy Allaire, ABD’li şirketin Paris’i Avrupa Birliği’nde genişlemek için bir üs olarak kullanacağını açıkladı. Allaire, konuşmasının devamında ise şu sözleri söyledi: “Hem ticari hem de politik nedenlerle, bu işi Avrupa’da ölçeklendirmeye çalışırken Fransa’nın bizin için doğru merkez olduğuna inanıyoruz.” 

Fransa, Şirketler İçin Düzenleyici Çerçeve Oluşturdu

Paris’in dijital varlıkları için bir üs haline geleceğini belirten Allaire, euro ile bire bir itfa edilebilmeyi amaçlayan yeni ürünü EUROC’u on-shoring için kullanacağını söyledi. 

Allaire, Circle’ın dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak tescil edilmek üzere Fransız piyasalar otoritesi ve bankacılık otoritesine başvuruda bulunduğunun da altını çizdi. Circle, Binance ve Cryptocom’un benzer vaatlerde bulunmasının ardından Paris’i merkez olarak seçen son büyük kripto şirketi oldu. 

Fransa, 2019 yılında şirketler için basit bir kayıt süreci ile kripto düzenleyici çerçeve oluşturdu. Bu çerçeve, işletmelerin becerilerine ve yeteneklerine dair kanıt sağlamalarını ve kara para aklamayı önleme prosedürlerini onaylamalarını içeriyor. 

Bunun yanı sıra Avrupa Birliği’nin, firmaların kayıtlarını blok genelinde pasaportlamalarını sağlayacak olan Kripto Varlık Piyasaları Çerçevesi de 2024 yılında yürürlüğe girecek. 

Paris’teki merkezde çalışacak personel sayısını açıklamayan Allaire, Circle’ın ülkedeki ilk işe alımlarını teknik ve finansal rollere odaklanarak yapacağını söyledi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner