Yükleniyor...

Arbitrum, OTC Piyasalarında Satılmaya Başladı 

Arbitrum'un yaptığı duyurunun ardından, henüz piyasaya sürülmemiş ARB token’lar tezgah üstü (OTC) piyasalarda satılmaya başladı.

arbitrum

Arbitrum‘un yaptığı duyurunun ardından, henüz piyasaya sürülmemiş ARB token’lar tezgah üstü (OTC) piyasalarda satılmaya başladı. 

Arbitrum Vakfı, ARB’nin 23 Mart Perşembe günü uygun topluluk üyelerine dağıtılacağını duyurdu. Vakıf, ARB’nin Arbitrum’un merkeziyetsiz özerk organizasyonuna (DAO) resmi geçişini işaret ettiğini ve kullanıcıların Arbitrum One ve Arbitrum Nova’yı yöneten önemli kararlarda oy kullanabileceğini açıkladı. 

Toplam Arzın Yüzde 11,5’i Dağıtılacak

OTC, kripto varlıkların doğrudan satıcılar ve alıcılar arasında kolayca alınıp satılmasını sağlayan tezgah üstü piyasadır. Süreç genellikle çok hızlı işler ve fonlar doğrudan bir banka hesabından satıcıya aktarılır. Bu durumda, alıcı ve satıcı tarafından bir fiyat üzerinde anlaşmaya varıldığında, satıcı ödemeyi alır ve ardından uygun cüzdana varlıkları gönderir. 

Layer-2 analiz sitesi L2Beat’e göre Arbitrum, Ethereum katman 2 pazar payının yüzde 55’ini elinde tutuyor. Token’ı olmayan en önemli kripto projelerinden biri olan Arbitrum’a yönelik beklenti, ağın 2021’de hayata geçmesinden bu yana hummalı bir şekilde devam ediyor. 

Toplam 10 milyarlık bir arzı bulunan ARB’nin arzının yüzde 56’sını, Arbitrum topluluğu kontrol edecek. Dağıtılacak olan airdrop ise toplam arzın yüzde 11,5’ini oluşturacak. Bu arzın yüzde 1,1’i ise Arbitrum ekosisteminde faaliyet gösteren DAO’lara verilecek.

Arbitrum topluluğu, kullanıcıları Arbitrum airdrop token’ları sunan kimlik avı web siteleri ve dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner