Yükleniyor...

Arbitrum (ARB), Airdrop Sonrası Yükseliş Yaşar mı?

Arbitrum (ARB), uzun bir süre sonra airdrop duyurusuyla gündeme gelirken, ARB'nin fiyatında "yükseliş yaşanır mı?

Arbitrum yukseliyor

Arbitrum (ARB), uzun bir süre sonra airdrop duyurusuyla gündeme gelirken, ARB’nin fiyatında “yükseliş yaşanır mı?” sorusu merak konusu oldu.

Ethereum ölçeklendirme projesi olarak ortaya çıkan Arbitrum, aldığı güçlü destekler ve büyük çaplı yatırımlar ile adından söz ettirmişti. Popülerleşen proje, Optimism ve Aptos ile beraber, geleceğin en önemli kripto projeleri arasında gösterildi. Milyarlarca dolarlık ekosistem aktivitesi kaydeden projede, beklentilerin büyük çoğunluğu projenin yerel token’ı olan ARB airdrop’una yönelikti. Arbitrum, 23 Mart tarihinde ARB için airdrop gerçekleştireceğini duyurdu. Peki bu airdrop sonrasında, ARB fiyatında yükseliş yaşanır mı?

Arbitrum (ARB), Airdrop Sonrasında Aptos Gibi Olur mu?

Arbitrum (ARB), ekosisteminde gerçekleştirdiği önemli çalışmalar ve aldığı büyük yatırımlar ile kripto endüstrisinde ön plana çıktı. Popüler proje, tek eksik olarak görülen ARB için airdrop tarihini de duyurdu. 23 Mart tarihinde airdrop ile ekosistem kullanıcılarına ARB dağıtacak projede merak edilen bir diğer konu, projenin tıpkı Aptos veya Optimism gibi bir yükseliş yaşanma ihtimali oldu. Ancak bazı kripto kullanıcıları, ARB arz dağılımındaki detaylar nedeniyle endişelenmeye başladı.

Arbitrum, optimistic rollup olarak bilinen bir teknoloji kullanıyor. Arbitrum aracılığıyla gerçekleştirilen işlemlerin anında geçerli ve doğru olacağı anlamına geliyor. Proje, Norveç hükümeti ile yürütülen iş geliştirmeleri, güçlü yatırımcılardan alınan yüz milyonlarca dolarlık yatırımlar ve güçlü ekosistem geliştirmeleriyle ön plana çıkıyor.

Tüm bu beklentiler, ARB tarafında güçlü bir boğa koşusu yaşayabileceğini düşündürtüyor. Ancak Arbitrum’un arkasındaki ekip olan Offchain Labs, token dağılımları nedeniyle eleştirilerin hedefinde yer alıyor. ARB için toplam arz 10 milyar adet olarak belirlenirken, bunun yaklaşık yüzde 44’ü proje ekibine ve hazineye ayrıldı. Geri kalan yüzde 56’lık oran ise dolaşıma aktarılacak. Ancak bu durum, akıllara Ripple (XRP) konusunu getirdi. Ripple, token dağılımları nedeniyle yıllarca ciddi problemler yaşamıştı.

Diğer taraftan ARB için yükseliş sinyalleri de gelmeye başladı. Birçok ağ aktivitesinde keskin hareketler gözlemlenirken, ekosistemdeki ürünlerin güçlü yükselişler yaşaması dikkat çekti.

Duyuru, Arbitrum Ekosistemine Yönelimi Artırdı

Arbitrum, merakla beklenen airdrop kararı sonrasında, kripto endüstrisinden yoğun bir talep gördü.

Airdrop kazanan kullanıcıların hazırlıkları, listelenmeleri bekleyen kripto yatırımcılarının beklentileri ve kripto endüstrisinin gelişmesini isteyen maksimalistlerin umutları dikkat çekti. Tüm kripto endüstrisinin merakla beklediği ARB dağıtımında, akıllara Aptos gibi yükseliş yaşayıp yaşayamayacağı geliyor.

Aptos, airdrop ve listeleme sonrasında düşüş görmüştü. Ancak sonraki Aptos boğası, projede inanılmaz bir yükselişi beraberinde getirdi. APT, yüzde 500’den fazla bir yükseliş gerçekleştirmişti.

Arbitrum konusunda da benzer bir yükseliş yaşanıp yaşanmayacağı ise bilinmiyor. Topluluk, token arzındaki dağıtımlardan dolayı Aptos gibi bir yükseliş yaşanamayacağını düşünüyor. Ancak diğer taraftan, sadece yüzde 56‘sının topluluğa bırakılması ve bunun da düzenli kilit açılımıyla aktarılacak olması, kısa vadede bir yükseliş yaşatabilir.

Ayrıca, Arbitrum’un ekosisteminde yer alan birçok DeFi projesinde de talep artışları yaşanmaya başladı. Kripto endüstrisinin yatırımcı kitlesi, popüler ekosistemde yer edinmeye başladı.

İlginin ve popülerliğin Arbitrum ekosistemine kayması, borsa listelenmelerinin gerçekleşeceği gündeki piyasa koşullarına bağlı olarak fiyat yükselişlerine yol açabilir. Volatilite ile hareket etmesi muhtemel görünen ARB’nin, başlangıç fiyatının 0,35 dolar seviyelerinde olabileceği tahmin ediliyor. Ancak yatırımcıların, ARB token arzına ve token kilit açılımlarına dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü bu token’ların yaklaşık yüzde 12.6’sı airdrop yapılacak. Yaklaşık 1.26 milyar ARB‘nin dolaşıma girebileceği söz konusu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner