Yükleniyor...

Yeni Yapay Zekadan Kripto Yorumları: GPT 4 Geldi!

Popüler yapay zeka uygulamasının yeni versiyonu ChatGPT 4 uzun bir bekleyişin ardından nihayet geldi.

chatgpt 4

Popüler yapay zeka uygulamasının yeni versiyonu ChatGPT 4 uzun bir bekleyişin ardından nihayet geldi. “Derin öğrenmeyi ölçeklendirme çabasındaki en son kilometre taşı” olarak tanımlanan GPT 4, hem görsel hem de metin girişlerini kabul etmesi dolayısıyla bir önceki versiyonu GPT 3.5’dan farklılık gösteriyor.

OpenAI, merakla beklenen yeni görüntü ve metin anlama AI modeli olan GPT 4’ü kullanıma sundu. GPT 4’ün tek farkı metin ve görüntüleri aynı anda analiz etmesi değil. ChatGPT ile karşılaştırıldığında, ChatGPT 4, üstün analiz yetenekleri ile bu konuda lider konuma gelmiş durumda. Kısacası, yeni yapay zeka GPT 4’ü diğerlerinden ayıran özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Daha net sonuçlar.
 • Daha doğru cevaplar.
 • Görüntü algılama.
 • Daha çok konuda uzmanlık.
 • Mizah duygusu.
 • Bulmaca çözme yeteneği.
 • Dünyaca kabul görmüş sınavlardan (ABD baro sınavı vs.) daha yüksek notlar alabilme kapasitesi.

Biz de yeni yapay zeka uygulamasına kripto paralarla ilgili sorular sorduk.

1. Kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyorsun?

Kripto varlıkların geleceği hakkındaki fikirlerini aldığımız GPT 4, bu noktada artan ilginin kritik bir rol oynadığını düşünüyor. Kripto paraların önemli bir ekonomik ve teknolojik faktör haline dönüşeceğine dikkat çeken uygulama, kripto varlıkların geleceği ile ilgili öngörülerini ise başlıklar halinde listeledi.

chatgpt4

2. Bitcoin fiyatı 2023 yılında yükselir mi, düşer mi?

Bu yıl boğa sezonu yaşaması beklenen kripto para piyasasında, Bitcoin fiyatının da akıbeti merak ediliyor. “Bitcoin fiyatı 2023 yılında yükselir mi, düşer mi?” sorusunu sorduğumuz GPT 4 ise kesin bir yargıya varmıyor ancak kripto varlıkların değerinin belirlenmesindeki kriterleri şu şekilde açıklıyor:

“Kripto para değerlerini etkileyen faktörler arasında dünya ekonomisindeki dalgalanmalar, hükümetlerin ve düzenleyici kurumların politikaları, teknolojik gelişmeler ve benzeri etkenler bulunmaktadır. Bu faktörlerin ve olayların herhangi biri, Bitcoin fiyatının gelecekteki yönünü etkileyebilir. Yatırım yaparken bu belirsizlikleri göz önünde bulundurmak ve kendi araştırmanızı yaparak bilinçli kararlar vermek önemlidir.”

gpt 4

3. En büyük yapay zeka (AI) odaklı coin’leri listeler misin?

Yapay zeka odaklı coin’lere olan ilgi de son zamanlarda en az uygulamaların kendisi kadar artış gösteriyor. Kullanıcılar için yatırım öncesi tahminler ve öngörüler oldukça önemli. GPT 4’ün, kendi algoritmasıyla oluşturulmuş yapay zeka coinler ile ilgili görüşlerini de merak etmemek elde değil. Uygulama, en büyük yapay zeka odaklı coinleri şu şekilde listeliyor:

 1. SingularityNET (AGIX)
 2. Fetch.ai (FET)
 3. Numéraire (NMR)
 4. Ocean Protocol (EDR)
 5. Cortex (CTXC)
 6. DeepBrain Chain (DBC)
 7. NeuroChain (NCC)
 8. AICrypto (AIC)
 9. Matrix AI Network (MAN)

gpt 4 1

Yapılan tahminler ve öngörüler kesin bilgi ve yatırım tavsiyesi içermemekle birlikte, tamamen yapay zeka ürünü ifadelerdir. Alım satım yapmadan önce uzman kişilerin görüşlerini dikkate alarak kendi inisiyatifiniz çerçevesinde hareket etmeniz tavsiye edilmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner