Yükleniyor...

Fetch.ai (FET) Nedir?

Fetch.

Untitled 1 21

Fetch.ai (FET), Nesnelerin İnterneti (IOT) algoritmaları arasında bağlantı kurma amacıyla geliştirilmiş bir platformdur. Platformun token’ının adı ve sembolü FET’tir.

Fetch.ai (FET), dünyayı değiştirebilecek inovatif bir projedir. Toplu öğrenmeyi sağlamak için IoT (Internet of Things) cihazlarını ve algoritmaları birbirine bağlayan yenilikçi bir platformdur. 

Fetch.ai; Toby Simpson, Humayun Sheikhj ve Thomas Hain tarafından kurulmuştur. Kendi kendine çalışan otonom yazılımların çalışma prensipleri için oluşturulmuştur.

FET, platform kullanıcılarına bireysel ekosistem altyapısı ile ticari modeller oluşturup dağıtıma açmasını vadediyor. Ayrıca, verimliliği yüksek dağıtık defter altyapısı ve yapay zekâ teknolojisiyle olası aksaklıkları merkeziyetsiz şekilde çözen bir platformdur. Fetch.ai ekibi, kendi kendine öğrenen ağın saniyede milyonlarca işlemi tamamlamasını sağlamayı planlamaktadır, bu da küresel kullanıma ve sayısız kullanım örneğine izin verecektir.

Fetch.ai (FET), yüksek verimli bir parçalı defter üzerine kuruludur ve merkezi olmayan problem çözme için makine öğrenimi ve yapay zeka çözümlerini dağıtma amacıyla akıllı sözleşme yetenekleri sunar. Bu açık kaynaklı araçlar, kullanıcıların ekosistem altyapısı oluşturmasına ve alım-satım modelleri dağıtmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Fetch.ai (FET) Nasıl Çalışır?

Cambridge’de kurulu bir yapay zeka laboratuvarı olan Fetch.ai, dağıtık defter teknolojisini kullanan ve dünya genelindeki herhangi bir veri için güvenli paylaşım, bağlantı ve transfer imkanı sunmak için çalışmaktadır. Açık kaynaklı Fetch.ai ağı, herkese açıktır ve ekonomi dünyasının ihtiyaç duyduğu karmaşık koordinasyon gerektiren görevleri gerçekleştirmek için dünya çapında güvenli veri setine dayanan yapay zekaya erişim hakkı sunar.

Ağa bağlı yapay zeka temelli yazılımlar, sahipleri adına hareket ederler. Bu otonom yazılımlar, tüketiciler ve hizmet sağlayıcılar için farklı ekosistemler arasında en iyi servisi sunmak için çalışırlar. Yapay zekanın gücü ile finansal hizmetleri geliştirmek, uçtan uca ürün nakliye hizmetlerini iyileştirmek, akıllı şehirler oluşturmak mümkündür.

Fetch.ai (FET) Tokenı

FET token, Fetch.ai ağındaki alım-satım aracıdır ve AEA’ların birbirleriyle işlem yapmasına, FET token’larının hizmetler ve veriler veya diğer ürünler için takas etmesine olanak tanır. Bu, makineler arası işlemlere sorunsuz bir şekilde izin verir.

FET, başlangıçta bir ERC-20 token’ı olacak ancak daha sonrası için ekip FET’in kendi ağında faaliyetlerine devam etmesini planlamaktadır. Bu yerel token piyasaya sürüldüğünde, ERC-20 tokenları, yerel tokenlar için sabit bir dönüşüm oranında değiştirilecek ve bu ERC-20 token’ları yakılacaktır. Ana ağ 2019’un 4. çeyreğinde planlı bir sürüme sahip olduğundan, yerel token’lar aynı anda piyasaya sürülecek ancak bu sert bir zaman dilimi gibi görünmektedir.

FET’in ilk coin teklifi 25 Şubat 2019 saat 14:00 UTC’de gerçekleşmiştir. İlk tanıtımdan sonra sadece 15 dakikada tükenmiştir. FET, en küçük mikro işlemlerde bile kullanım kolaylığı sağlayan sonsuz bölünebilir olacak şekilde oluşturulmuştur. Bu, AEA’ların çalışması için son derece yararlı olacak ve ayrıca projenin istenirse coin arzını düşük tutmasına izin verecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner