Yükleniyor...

BlackRock CEO’su, Dijital Varlıkların Faydalarına Değindi

BlackRock CEO’su Larry Fink, gelişmiş piyasaların dijital ödemelerde geri kaldığını söyledi.

blackrock

BlackRock CEO’su Larry Fink, gelişmiş piyasaların dijital ödemelerde geri kaldığını söyledi. 

Larry Fink, yatırımcılara gönderdiği dijital mektupta dijital varlıkların faydalarına dikkat çekti ve ABD gibi gelişmekte olan ülkelerin inovasyon konusunda geride kaldığını söyledi. Fink, gönderiyi 15 Mart’ta yayınladı ve dijital varlıklar da dahil olmak üzere geçen yıl firmanın ilgilendiği çeşitli konuları ele aldı. Fink, FTX felaketine rağmen bu kripto varlıklara yönelik artan ve devam eden ilginin altını çizdi. 

Fink: ABD, İnovasyon Konusunda Geri Kaldı

Larry Fink Hindistan, Brezilya ve Afrika gibi birçok gelişmekte olan pazarda finansal katılımı ilerletmeye yardımcı olan dijital ödeme çözümlerindeki gelişmelere dikkat çekti. 

CEO, buna karşılık ABD de dahil olmak üzere pek çok pazarın inovasyon konusunda geri kaldığını ve ödeme maliyetlerinin çok yüksek olduğunu belirtti. 

Dijital varlık yeniliklerinin altında yatan teknolojinin bazı heyecan verici uygulamalara sahip olabileceğini belirten Fink, özellikle varlık sınıflarının tokenlaştırılmasına değindi. Sermaye piyasalarında verimlilik sağlama, değer zincirlerini kısaltma ve yatırımcılar için maliyet ve erişimi iyileştirme potansiyellerini övdü. 

Açıklamasının sonunda kripto alanındaki riskleri ve düzenleme ihtiyacını göz ardı etmeyen Fink, yine de şirketin ileriye dönük olarak dijital varlıkları daha fazla araştıracağına işaret etti. 

BlackRock şirketi, Eylül 2022’de blockchain ile ilgili 35 şirkete yatırım yapan yeni bir ETF yayınlamıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner