Yükleniyor...

BlackRock Şirket Geliri ETF Ürünleri Sayesinde Ayakta Kaldı

Yaklaşık 18 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten BlackRock, ETF ürünlerine gelen talebin de etkisiyle üçüncü çeyreği ılımlı tamamladı.

Blackrock ETF Urunleri Sayesinde Ayakta Kaldi

Yaklaşık 18 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten BlackRock, ETF ürünlerine gelen talebin de etkisiyle üçüncü çeyreği ılımlı tamamladı.

Resesyon iddiaları, küresel ekonomide problemler, savaş tehdidi piyasaları yormaya devam ediyor. Küresel anlamda küçülmeye ve zarar etmeye başlayan şirketler, ekonomik çıkış yollarını araştırıyor. Yaklaşık 18 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten dünyanın en büyük yatırım yöneticisi BlackRock, sert esen rüzgara karşı direnmeyi başardı.

BlackRock Raporları ETF Ürünleri Sayesinde Ilımlı

En büyük varlık yöneticisi BlackRock, borsada işlem gören fonlarına ve diğer düşük riskli ürünlere yönelik güçlü talep alması nedeniyle rüzgara karşı direnmeyi başardı. Küresel bir piyasadan alınan ücrete dayalı geliri dengeleyen şirket, bugün üç aylık kârda beklenenden küçük bir düşüş bildirdi.

Şirketin yönettiği varlıklar (AUM), üçüncü çeyrekte yıllık yüzde 16‘lık bir düşüşle 7,96 trilyon dolara geriledi. Gelirinin neredeyse büyük bir çoğunluğunu yatırım danışmanlığı ve yönetim hizmetlerinden kazanan şirket, bu düşüşle hisse başına 9.5 dolar seviyesine çekildi.

Verilere göre şirket, piyasaya sunduğu ETF ürünlerinin topladığı ilgi büyük bir rol oynadı. Çeşitlendirilmiş yatırım modellerini sunan varlık yöneticisi, gerilemeye karşı kısmen dengelenmeyi başardı. Piyasa verileri, resesyonun da etkisiyle BlackRock hisselerini 7.07 dolar seviyelerinde tahmin ediyordu. Yüksek düşüş beklentisini kıran şirket, üçüncü çeyrek gelir raporunu ılımlı tamamladı.

ETF ürünlerine taleplerin devam etmesi, BlackRock’un müşterilerinin yaklaşık 5 milyar dolarlık geri çekilmeyi dengelemesini sağladı. 65 milyar dolarlık uzun vadeli net girişlerle, çeyrekte ılımlıydı. Şirket üçüncü çeyrekte 1.4 milyar dolar gelir elde etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner