Yükleniyor...

Celsius Avukat Ücretleri 144 Milyon Dolara Ulaşabilir

Kripto kredi platformu Celsius Network’ün iflas işlemlerinde yer alan avukat ve danışman ücretlerinin 144 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Celsius Tarih Uzatma Talebinde Bulunacak

Kripto kredi platformu Celsius Network’ün iflas işlemlerinde yer alan avukat ve danışman ücretlerinin 144 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. 

Yazılım geliştiricisi Cam Crews, 21 Mart tarihli bir Twitter paylaşımında, iflas eden kripto kredi kuruluşunun ödemesi gerektiği bildirilen ücretleri ve öngörülen ücretleri derleyen bir tablo paylaştı. Verilere göre, şu ana kadar yaklaşık 102 milyon dolar dosyalandı. Crews, bazı ayların eksik olduğunu, bu yüzden de 42 milyon dolarlık ücretin henüz ödenmediğini ve dosyalanmadığını belirtti. 

Topluluk Üyeleri Tepkisini Sürdürüyor

Crews tarafından yapılan paylaşım, topluluk üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı. Tepkisini gösteren kullanıcılardan bazıları, Celsius’un durumunu Silicon Valley Bank (SVB) sorunuyla kıyaslayarak alacaklıların kendi başlarına bir hukuk firması kurmasını önerdi. 

Başka bir kullanıcı da, Celsius’un kurucusu Alex Mahinsky’nin kendilerine yalan söylediğini belirtti. Topluluk üyesi bununla birlikte, SVB’deki zengin girişim sermayesi mevduat sahiplerinin sigortalı olmamalarına rağmen paralarının karşılandığına inanıyor. 

Konuyla ilgili yorumda bulunan başka bir topluluk üyesi, avukatların iş kanıtı sunmaya zorlanması gerektiğine inanıyor ve ABD’de onları denetleyecek kuruluşlar olup olmadığını soruyor. 

Avukatlara verilen yüksek ücretler nedeniyle yorum yapan bir topluluk üyesi, alaycı bir şekilde alacaklıların kendi hukuk bürolarını kurmalarının onları bütünleştirmenin bir yolu olabileceğini öne sürdü. 

Celsius 29 Aralık’ta yaptığı açıklamada, talepler için son tarihi uzatma niyetini açıklamıştı. Topluluk üyeleri o zaman da benzer duyguları dile getirmiş ve bunun sadece oyalama taktiği olduğundan bahsetmişlerdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner