Yükleniyor...

Celsius Varlıklarının Bir Kısmını Bitcoin’e Dönüştürdü

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Celsius, elindeki WBTC'leri başka bir kripto paraya dönüştürmüş.

Celcius Networkun Basi Davalarla Dertte

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Celsius, elindeki WBTC’leri başka bir kripto paraya dönüştürmüş.

 Zor durumdaki Celsius Network’ten yeni bir hamle geldi. İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Celsius, 28 Şubat’ta 22.962,8 WBTC’yi Bitcoin’e dönüştürdüğü öğrenildi.

Celsius’tan Bitcoin Adımı

Celsius yaklaşık 23 bin WBTC’yi Bitcoin’e dönüştürdü. Borç verenin 3 Mart’ta Bölüm 11 iflas koruma işlemlerinde yaptığı  dosyaya göre işlem, Celsius alacaklı komitesinin onayıyla gerçekleşti.

Değişimin neden gerçekleştiğine dair herhangi bir sebep verilmedi. Wrapped Bitcoin veya WBTC, Ethereum Blockchain ile birlikte çalışabilen bir ERC-20 token’ıdır. 

Ayı piyasasıyla ters düşen bir dizi kripto borç verenden biri olan Celsius, Temmuz ayında bilançosunda 1,2 milyar dolarlık bir açık ortaya çıkardığında Bölüm 11 iflas işlemlerine girmişti. O zamandan beri, bir yeniden yapılandırma süreci üzerinde çalışıyor ve alacaklılara nasıl ödeme yapılacağını bulmaya çalışıyor.

Ocak ayında mahkeme tarafından atanan bir müfettiş raporu şirket hakkında, çok sayıda operasyonel arızayı, dürüst olmayan kamu açıklamalarını, piyasa manipülasyonunu ve müşteri varlıklarının Ponzi benzeri geri dönüşümünü ayrıntılarıyla anlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner