Yükleniyor...

Binance’in Düzenleyici Planı Ortaya Çıktı!

Binance'in, ABD kolu olan Binance US ile bağlantılı olarak gelişebilecek düzenleyici etkilerden korunmak amacıyla planlar kurduğu iddia edildi.

binance abd duzenleyiciler

Binance’in, ABD kolu olan Binance US ile bağlantılı olarak gelişebilecek düzenleyici etkilerden korunmak amacıyla planlar kurduğu iddia edildi.

Geçtiğimiz gün Wall Street Journal, gündeme bomba etkisi yaratan bir haber bıraktı. WSJ, Binance’in ABD yetkililerini atlatmak amacıyla çeşitli planlar kurduğunu iddia etti.

WSJ’nin iddiasındaki dayanak, 2018 ve 2020 yılları arasındaki mesaj ve belgeler oldu. Bu mesaj ve belgelerde, Binance yöneticisinin ve çalışanların konuşmaları yer alıyor.

Binance, SEC Başkanına Teklif Götürmüş!

Wall Street Journal (WSJ), Binance’in, ABD düzenleyicilerini atlatmak amacıyla çeşitli planlar oluşturduğunu iddia etti. WSJ’nin bir diğer iddiası da SEC başkanıyla ilgiliydi.

WSJ’nin haberine göre Binance, SEC Başkanı Gary Gensler’i 2018 ve 2019 yıllarında ziyaret etti. Binance’in, Gensler’i henüz daha SEC’in başına geçmeden önce keşfettiği ve ekibine katmak için uğraştığı iddia edildi. O dönemlerde Gensler, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde çalışıyordu.

WSJ, Gensler iddiasını da ekip içerisindeki konuşma metinlerine dayandırdı. Binance yöneticilerinin Gensler ile sık sık buluştuğu, ancak Gensler’in danışmanlık pozisyonunu reddettiği ifade edildi.

WSJ tarafından incelenen 2018-2020 yıllarına ait mesaj ve belgelerin yanında, eski çalışanlarla yapılan röportajlara göre, kovuşturma tehdidinden endişe duyan Binance, ABD’li yetkilileri etkisiz hale getirmek için yoğun bir mesai harcadı.

Binance ekibinin oluşturduğu strateji, Binance’in teknolojik yapısını ve markasını lisanslamaya ve Binance Global’in tamamen bağımsız görünmesine yönelik belirlendi. Bu sayede Binance US, tamamen şeffaf ve denetlenebilir bir Amerikan platformu olabilecekti. Bu platform, ABD’li düzenleyicilerin global borsa hizmetinden uzaklaşmasını ve böylelikle ABD düzenleyicilerden kaçınmayı sağlayacaktı.

WSJ’nin bu iddiası, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan “4” paylaşımıyla karşılık buldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner