Yükleniyor...

Bitcoin için Alarm! Grafik ve Piyasa Analizi – 6 Mart 2023

Bitcoin (BTC) tarafında riskli alan hala devam ediyor, 22 bin 400 dolar seviyesinde olan olan BTC yeniden yükselişe geçebilir mi?

analiz

Bitcoin (BTC) tarafında riskli alan hala devam ediyor, 22 bin 400 dolar seviyesinde olan olan BTC yeniden yükselişe geçebilir mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sektöründe günden güne artan Fud haberler, BTC’nin fiyatını ciddi anlamda sarstı. Haberin yazılımı itibariyle 22.400 dolar seviyesinde olan BTC, yeniden yükselişe geçmek için olumlu gelişmelere ihtiyaç duyabilir. Kripto piyasasında yaşanan sert düşüş doğrultusunda, yatırımcıların endişeleri devam ediyor.

Günel olarak riskli bölgede olan BTC, tekrardan yönünü yukarıya çevirebilir mi?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 45 dakikalık zaman dilimine bakıldığında, yükselişlerin devam edilebilmesi adına 23.630 dolar seviyesinin kalıcı olarak aşılması gözlemlenebilir. Şuan için ara fiyatta olan BTC, yatırımcılardan yeterli alıcı bulamazsa 21.490 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler gözlemlenebilir. Güncel durum için olumsuz haberler‘den etkilenen BTC, aşılması zorlu bir maratona girmiş durumda.

Ekran Resmi 2023 03 06 09.29.39

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

Kripto piyasasında yaşanan çöküş ile birlikte, BTC piyasa değeri için de büyük hareketler gözlemlendi. 430 milyar dolar piyasa değerinden destek olarak benimsemiş olan BTC, 431 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası değerinin yükseliş yönlü harekete geçebilmek için, 452 milyar dolar piyasa değerini kalıcı şekilde kırması beklenebilir. Olası piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 417 milyar dolar seviyesi değeri destek olarak gözlemlenebilir.

Ekran Resmi 2023 03 06 09.36.24

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat olarak tehlikeli alanda olan BTC, dominans seviyesi için de direnç alanına yaklaşmış durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.60 dominans seviyesinden tepki alan BTC, güncel durum için ara dominans değerinde seyrediyor. Yüzde 44 dominans seviyesinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler muhtemeldir. Altcoin’ler tarafında yükseliş senaryosunun yeniden konuşulabilmesi için, BTC dominans seviyesinin yüzde 43.10‘a düşmesi süreci takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 03 06 09.41.18

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x