Yükleniyor...

Circle CEO’sundan Bankalardaki Fonları Hakkında Açıklama

Circle CEO'su, sorunlu bankalardaki fonları kurtarmaya çalıştıklarını açıkladı.

circle ceosu

Circle CEO’su, sorunlu bankalardaki fonları kurtarmaya çalıştıklarını açıkladı.

Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, geçen hafta kapanan Silicon Valley Bank’tan BNY Mellon’a giden 3,3 milyar dolar olduğunu söylemişti

Circle CEO’su: Bankalardaki Fonlarımızı Kurtarmaya Çalışıyoruz

USDC‘nin arkasındaki şirket olan Circle‘ın CEO’su Jeremy Allaire, şirketin bankalardaki fonlarını kurtarmaya çalıştığını söyledi. Yönetici, Bankless podcast’inde Circle’ın Silicon Valley Bank ve Signature Bank ile ilgili son kargaşayı nasıl atlattığını anlattığı bir röportaj sırasında konuştu.

Circle usdc

Circle CEO’su Jeremy Allaire, geleneksel bankacılık sisteminin kriptodan korunması gerektiğini öne süren hiçbir anlatıya inanmadığını söyledi. Bunun yerine, tam tersinin doğru olduğuna inanıyor. Bankless podcast’inin sunucularıyla yaptığı röportajda Allaire şu ifadeleri kullandı:

 “Herkes bankaları kriptodan nasıl kurtarmamız gerektiğinden bahsediyor ve biz zaten şu anda kriptoyu bankalardan kurtarmaya çalışıyoruz.”

Geleneksel bankaların kripto şirketleri adına tuttukları mevduatları nasıl yönettiklerine ilişkin inceleme, son günlerde Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank gibi önde gelen finans kurumlarının kapatılmasının ardından yoğunlaştı. Allaire, Circle‘ın şu anda Silicon Valley Bank’tan BNY Mellon’a 3.3 milyar doları taşıma sürecinde olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner