Yükleniyor...

ETH, ADA ve XRP Fiyat Analizi, Üç Büyükler Ne Durumda?

Kripto piyasasının geneline baktığımızda birçok varlığın yükseliş yaşadığını görüyoruz.

Kripto piyasasının geneline baktığımızda birçok varlığın yükseliş yaşadığını görüyoruz.

Dün 26 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin bugün 24.900 dolar seviyelerinde bulunsa da varlıklar yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. Bu yazımızda sizlerle birlikte ETH, XRP ve ADA fiyat analizini inceleyeceğiz. 

Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum, yaşadığı yükselişlerle birlikte 1.700 dolarlık direncin üzerine çıktı. Son 24 saatte %1,89 yükseliş yaşayan Ethereum, yoluna devam etmeden önce ufak bir düzetme gerçekleştirebilir ve 1.650 dolarlık destek bölgesini test edebilir. 1.600 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde büyük bir artış yaşayan Ethereum fiyatı, Bitcoin’ benzer şekilde pozitif bölgeye ilerlemek için 1.700 dolarlık kilit direnç bölgesini bile aşmayı başardı. Fiyat, geride bıraktığımız 24 saatlik dilimde 1.740 dolar direncinin üzerine çıktı ve 1.800 dolara yakın bir noktada işlem gördü. Aşağı yönlü düzeltme gerçekleşmeden önce 1.784 dolar bölgesinde bir yüksek oluştu. Daha sonra 1.700 dolar seviyesinin altına keskin bir düşüş yaşayan Ethereum, 1.666 dolara kadar geriledi. 

Ethereum fiyatı şu anda 1.650 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. ETH/USD paritesinin saatlik tablosunda 1.690 dolar civarındaki destekle şekillenen büyük bir yükseliş trendi çizgisi de mevcut. Artan yönde, fiyat 1.725 dolar bölgesinin yakınından dirençle karşılaşabilir. 1.784 dolardan 1.666 dolara son yaşanan son düşüşün olduğu bölge %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. İlk büyük direnç 1.740 dolar ve 1.750 dolar bölgelerine yakın. Bir sonraki büyük direnç ise 1.800 dolar seviyesinin yakınında. 1.800 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yaşanacak bir kapanış, başka bir yükseliş başlatabilir. 

Eğer Ethereum 1.740 dolar direncini aşamaza başka bir düşüşü başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 1.690 dolar seviyesinin ve trend çizgisinin yakınında. Bir sonraki büyük destek 1.650 dolar bölgesine yakın. 1.650 doların altında bir kırılma olursa, fiyat 1.600 dolara kadar düşebilir. Daha fazla kayıp ise varlığın 1.550 dolar seviyesini test etmesini gerektirebilir. 

Cardano (ADA) 

Cardano fiyatında devam eden toparlanma rallisi 35 cent bölgesinde duruyor. 14 Mart’taki günlük grafik, alıcıların uzun vadeli bir fiyat reddi ile 35 cent sınırını aşamadığını gösteriyor. Bu da yatırımcıların fiyat artışları sırasında satış yaptığını gösteriyor. Kripto piyasasında artan yükseliş ile Cardano, 30 centlik psikolojik destekten toparlandı. Artan hacimle desteklenen yükseliş eğilimi, Cardano fiyatını %18,45 artırdı ve 35 cent’lik dirence ulaştı. Fiyat daha sonra bu direnci kırmayı başardı ancak günlük mum bu seviyenin altında kapandı. 

Cardano önümüzdeki günlerde 25 cent seviyesinde daha fazla satış baskısı ile karşılaşırsa fiyatın aşağı yönlü kırılım yaşaması ve 32 cent, 30 cent seviyelerini yeniden test etmesi muhtemel. Bunun tam tersi olarak yatırımcılar toparlanma aşamasını uzatmaya çalışırlarsa ve fiyat günlük 35 cent’in üzerinde bir kapanış gerçekleştirirse o zaman varlığın yükselişi devam edebilir. Cardano fiyatı için takip etmemiz gereken önemli direnç noktaları 35 cent ve 37 cent civarında bulunurken, düşüş durumunda takip edilecek destek seviyeleri ise 32 cent ve 30 cent civarında bulunuyor. 

Ripple (XRP) 

Güne karışık bir başlangıç yapan XRP, son 24 saatte yaşadığı %0,68’lik artışla 37 cent seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyor. XRP fiyatının birinci direnç seviyesi olan 38.56 cent ve salı gününün en yüksek seviyesi olan 38.80 cent seviyelerini hedeflemek için 37 cent pivotunu geçmesi gerekiyor. 38 cent bölgesine yaşanacak bir dönüş yükseliş seansına işaret eder. Uzatılmış bir ralli durumunda XRP muhtemelen ikinci direnç seviyesini 39 cent veya 40 cent bölgesinde test edecektir. Varlığın üçüncü direnç seviyesi ise 41 cent bölgesinde bulunuyor. 

Pivot boyunca hareket edememek, birinci büyük destek seviyesini 36 cent bölgesinde bırakacaktır. Bununla birlikte olası bir satış baskısı durumunda varlığın 36 cent’in altından ve 35 cent’ten kaçınması gerekir. XRP’nin takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 33 cent’te bulunuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner