Yükleniyor...

Circle, Merakla Beklenen Duyuruyu Yaptı!

Circle, USDC operasyonlarının normale döndüğünü ve bankacılık ortaklarını genişletme taahhüdü kapsamında Cross River Bank ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

circle duyuru

Circle, USDC operasyonlarının normale döndüğünü ve bankacılık ortaklarını genişletme taahhüdü kapsamında Cross River Bank ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Tüm küresel ekonomiye darbe vuran Silicon Valley Bank‘ın iflası, ABD’nin en büyük ikinci bankacılık krizi olarak tarihe geçti. Geleneksel finansın yıpranması, kripto para piyasasına da hızlı bir şekilde sekti. Circle, USDC rezervlerini Silicon Valley Bank’tan çekemediği için etkilenmişti. Pazartesini işaret eden Circle, yeni açıklamalarda bulundu.

Circle, USDC Konusunda Beklenen Açıklamayı Yaptı

Circle, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve ABD’li düzenleyici kurumların, Silicon Valley Bank ve Signature Bank nezdindeki tüm mevduat sahiplerini bütünleştireceğini duyurdu. Circle, USDC’nin normale döneceğini ve yeni bankacılık ortaklıkları kurduğunu aktardı.

USDC’nin arkasındaki ekip olan Circle, ABD bankalarının açılmasıyla birlikte, 3.3 milyar dolarlık USDC’nin tamamen kullanılabilir olacağını ve birebir oranda sabitleneceğini duyurdu.

Ayrıca şirketin CEO’su Jeremy Allaire, bankacılık ortaklarını genişletme taahhüdüne ek olarak, Cross River Bank ile ortaklık kurduğunu aktardı. Durum değerlendirmesi yapan Allaire, şunları söyledi;

“Dolaşımdaki tüm USDC’lerin güveni, emniyeti ve 1:1 sabitliği, kripto pazarlarını etkileyen banka bulaşması karşısında bile Circle için büyük önem taşıyor. ABD hükümetinin ve mali düzenleyicilerin bankacılık sisteminden kaynaklanan riskleri azaltmak için önemli adımlar attığını görmek bizi yüreklendirdi. Temel internet parası katmanımızı ve ödeme sistemlerimizi kısmi rezerv bankacılığı riskinden izole eden, tam rezervli dijital para birimi bankacılığını uzun süredir savunuyoruz.”

Stablecoin ihraççısı şirket, yapılan yeni bankacılık ortaklıklarıyla ve kurtarılan fonların ardından, müşterileri için otomatik USDC basımına devam edeceğini açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner