Yükleniyor...

Binance, Bir Milyar Dolarlık BUSD’u Üç Kripto Paraya Dönüştürüyor

Binance, kripto piyasasını toparlamak için oluşturduğu bir milyar dolarlık BUSD'u, Bitcoin, Ethereum ve BNB'ye dönüştürecek.

Binance busd kripto para

Binance, kripto piyasasını toparlamak için oluşturduğu bir milyar dolarlık BUSD‘u, Bitcoin, Ethereum ve BNB‘ye dönüştürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2008’den sonraki en büyük ikinci banka iflası olarak kayıtlara geçen Silicon Valley Bank’tan sonra, kripto para piyasasının çöküş yaşadığı gözlemlendi. USDC’nin de doğrudan etkilendiği bu olaydan sonra, sektörün büyük aktörlerinden çeşitli hamleler gelmeye başladı.

Bu hamlelerden birisi de, popüler kripto borsası Binance’ten geldi. Binance CEO‘su CZ, daha önce oluşturdukları bir milyar BUSD’luk “Industry Recovery Initiative” fonunu, piyasaya can simidi olması amacıyla Bitcoin, Ethereum ve BNB‘ye dönüştüreceğini açıkladı.

Binance, Kripto Piyasasını Ayakta Tutmaya Çalışıyor

Binance CEO‘su Changpeng Zhao (CZ), Binance’in geçmiş dönemlerde oluşturulan bir milyar BUSD‘luk kurtarma fonunu, Bitcoin, Ethereum ve BNB‘ye dönüştüreceğini duyurdu.

Twitter üzerinden açıklama yapan CZ, stablecoin’ler ve bankalarda yaşanan değişikliklere ve hareketliliğe dikkat çekti. CZ, bu karmaşık piyasa koşullarına yönelik olarak, bir milyar dolar değerindeki BUSD fonunu, yerel kripto para birimlerine dönüştüreceklerini aktardı.

Bir milyar dolarlık fonun cüzdan adresini paylaşan CZ, şeffaflık ilkesi içerisinde hareket edeceklerinin mesajını verdi. Ayrıca CZ, transfer işlemini de paylaşarak, bir milyar dolarlık işlemin 15 saniye sürmesine dikkat çekti. Binance CEO’su bu paylaşımıyla, bankalara gönderme yapmayı da ihmal etmedi.

CZ‘nin bu hamlesi, kripto para piyasasını yeşillendirdi ve umut aşıladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x