Yükleniyor...

CZ: Do Kwon Doğru Fikre Sahipti

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), Do Kwon'un aslında doğru fikre sahip olduğunu ancak yanlış uygulamalar yaptığını söyledi.

cz 2

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Do Kwon‘un aslında doğru fikre sahip olduğunu ancak yanlış uygulamalar yaptığını söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance CEO’su CZ’den stablecoin yorumu geldi. Changpeng Zhao (CZ), Terra’nın mimarı Do Kwon’un aslında doğru fikre sahip olduğunu söyledi.

CZ: Do Kwon Doğru Fikre Sahipti Ancak Uygulama Yanlıştı

Silicon Valley Bank‘ın USDC fiyatlarını etkilemesi sektörde büyük bir krize yol açabilir. Bu sebeple sektördeki herkes neredeyse diken üstünde. Bununla birlikte istikrarsızlaştırmaya doğrudan müdahalesi göz önüne alındığında, CZ bankaları stablecoin risklerini artırmakla suçladı.

Bankanın stablecoin’deki depeg’e yol açması sistemdeki birçok şeyi sorgulamaya neden oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, geleneksel bankaların genellikle ABD doları gibi fiat para birimlerine bire bir sabitlenen stablecoin’ler için bir risk oluşturduğuna inanmasına yol açtı.

do kwon sec hakli

CZ’nin düşüncesini destekleyen bir topluluk üyesi, kripto destekli bir stablecoin fikrini ortaya attı. CZ, Do Kwon tarafından başlatılan feshedilmiş algoritmik stablecoin‘i vurgulayarak yanıt verdi ve şunları söyledi:

“Do Kwon aslında doğru fikre sahipti, ancak uygulamada sefil bir şekilde başarısız oldu.”

11 Mart’ta Circle, Silicon Valley Bank’ın (SVB) 3,3 milyar dolarlık para çekme talebini işleme koymadığını açıkladı. Kripto piyasası, bu duruma USDC varlıklarını satarak yanıt verdi. ABD doları destekli stablecoin’in peg’ini kaybetmesine neden oldu. SVB’nin USDC fiyatlarını istikrarsızlaştırmaya doğrudan katılımı göz önüne alındığında, CZ bankaları stablecoin risklerini artırmakla suçladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner