Yükleniyor...

Circle, Milyarlarca Dolar Kayıp Verdi! USDC Çöktü!

USDC ihraççısı Circle, Silicon Valley Bank'tan yaklaşık 3 milyar dolarını çekemediğini itiraf ederken, USDC'nin depeg olduğu gözlemlendi.

circle kayip verdi

USDC ihraççısı Circle, Silicon Valley Bank’tan yaklaşık 3 milyar dolarını çekemediğini itiraf ederken, USDC’nin depeg olduğu gözlemlendi.

Silicon Valley Bank’ın (SVB) büyük bir çöküş yaşadıktan sonra düzenleyici tarafından kapatılması, kripto endüstrisini de sert bir şekilde etkiledi. SVB’de 40 milyar dolarlık bir varlığı bulunan USDC ihraççısı, bu varlığın yaklaşık 3.3 milyar dolarını çekemediğini itiraf etti. Bu sabaha karşı gelen itirafın ardından, USDC’nin fiyatının 0.9 dolara gerilediği gözlemlendi. Sıkışan parası için Circle, banka havalelerinin tam anlamıyla çalışmadığını gerekçe gösterdi.

Circle, 3.3 Milyar Dolarını Kurtaramadı

USDC ihraççısı Circle, Silicon Valley Bank’tan çekmeye çalıştığı 40 milyar dolarının, 3.3 milyar dolarını kurtaramadığını itiraf etti.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Circle, geçtiğimiz günden beri tartışılan sıkışan varlıklar konusuna açıklık getirmiş oldu. Circle, Perşembe günü başlattığı para çekme işlemlerinin henüz tamamlanmadığını teyit ettiğini ve içerde halen 3.3 milyar dolarının kaldığını açıkladı.

Stablecoin ihraççısı, düzenleyicilerin rehberliğini takip edeceğini ve önemli görülen bu bankanın devamlılığı için yapılan çağrılara katılacağını ifade etti.

Circle’ın bu açıklamaları gündeme bomba etkisi yaratırken, ortaya çıkan panik satışları nedeniyle USDC fiyatının 0,9 dolar seviyelerine gerilediği gözlemlendi. En aktif kullanılan ve milyarlarca dolarlık varlığın döndüğü USDC’nin depeg olması, kripto para piyasasında şok etkisi yarattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner