Yükleniyor...

Circle’ın bir milyar dolarlık nakit rezervi var!

Bloomberg'ün bir haberine göre USDC'nin arkasındaki şirket olan Circle'ın kasasında bir milyar dolarlık nakit rezervi bulunuyor.

circle kayip verdi

Bloomberg’ün bir haberine göre USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle’ın kasasında bir milyar dolarlık nakit rezervi bulunuyor.

Bloomberg, stablecoin sağlayıcıları hakkında bir haber yayımladı. Bu habere göre ise Circle’ın bir milyar dolarlık nakit rezervi bulunuyor.

Circle’ın bir milyar nakit rezervi rekabeti tırmandırıyor

Bloomberg haberine göre Circle, 1 milyar dolarlık nakit rezervi ile stablecoin yarışındaki rekabetini güçlendirmeyi amaçlıyor. CEO Jeremy Allaire, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, Circle’ın pazar payının azalması ve diğer stablecoin projelerinden gelen yeni işbirliklerini karşılamak için 1 milyar dolarlık nakit yastığına yatırım yaptığını belirtti.

The Block’un verilerine göre, Circle’ın toplam stablecoin arzı, popüler USDC‘nin Ağustos ayı itibarıyla yaklaşık 24 milyar dolar seviyesine düşmesiyle yılın başından bu yana daralmakta. Bu, kripto paranın Ocak ayındaki 42 milyar dolarlık arzından yaklaşık yüzde 43 oranında düşüş anlamına geliyor. Allaire, bu düşüşü, Binance’in geçen yıl Eylül ayında kendi sabit para birimi BUSD’ye geçme kararına bağladı.

Circle singapur

Aynı dönemde, Tether’in stablecoin’i olan USDT’nin arzı ise yüzde 18 artarak 84 milyar dolara ulaştı. PayPal gibi yeni kripto dışı yerli rakipler de bu alanda rekabeti artırıyorlar.

Allaire, “Sadece internet ödeme şirketlerinin değil, aynı zamanda finansal hizmetler sektörünün diğer alanlarından da daha fazla katılım göreceğini umuyorum” şeklinde ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner