Yükleniyor...

Coinbase Ventures, Rocket Pool’a yatırım yapıyor

Coinbase Ventures, Rocket Pool'a stratejik bir yatırım yaparak RPL token satın aldı.

Coinbase dava

Coinbase Ventures, Rocket Pool’a stratejik bir yatırım yaparak RPL token satın aldı.

Kripto borsasının yatırım kolundan gelen bu yatırım ile Rocket Pool’un Oracle DAO’suna katıldı ve kurumsal ETH kullanarak “birkaç yüz” Rocket Pool düğümünü işletmeye başladı.

Coinbase’in yatırım kolu Rocket Pool’a yatırım yaptı

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase’in yatırım kolu Coinbase Ventures, Rocket Pool’a yatırım yapıldığını açıkladı. Bu birimin Rocket Pool adlı likit staking protokolüne stratejik bir yatırım yaptığı açıklandı. Rocket Pool, bireylerin kendi Ethereum ağı doğrulayıcı düğümlerini finanse etmelerine ve ödüller kazanmalarına olanak tanırken, gereken minimum miktarı karşılamayan kullanıcıların da yeni doğrulayıcıların finansmanına katkıda bulunmalarını sağlar.

fon topladi

Coinbase, protokolün RPL token’ıyla yatırım yaparak Rocket Pool’a destek oldu. Bu yatırımın miktarı açıklanmasa da, RPL token’larının şu anki değeri 28,35 dolar ve piyasa değeri 556 milyon doların üzerinde. Coinbase, Rocket Pool’un Ethereum ağında öne çıkan bir likit staking ağı olduğunu ve kullanıcıların likidite sağlarken ETH’lerini stake etmelerine imkan tanıdığını belirtti. Rocket Pool ağı, merkezsizlik ilkesini benimser ve şu anda 780.000’den fazla ETH’nin stake edildiği 3.100’den fazla düğüm operatöründen oluşuyor.

Coinbase ayrıca, Rocket Pool’un Oracle DAO’suna katılarak finansal destek sağlamış ve “Rocket Pool ağındaki birkaç yüz düğümü işletmek için kurumsal bilançomuzdaki ETH’yi kullanıyoruz” şeklinde açıklama yaptı. Coinbase, Ethereum’un altyapısını güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde ölçeklendirmenin, platformu bir sonraki milyar kullanıcıya ulaştırmak için kritik öneme sahip olduğuna inandığını da vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner