Yükleniyor...

Boğaziçi Ventures, Web3 Projesi DOJO Talent’a Yatırım Yaptı

Türkiye merkezli girişim sermayesi şirketi Boğaziçi Ventures, Web3 ve oyun sektörüne yönelen DOJO Talent'a yatırım yaptı.

Bogazici Ventures Web3 Projesi DOJO Talenta Yatirim Yapti

Türkiye merkezli girişim sermayesi şirketi Boğaziçi Ventures, Web3 ve oyun sektörüne yönelen DOJO Talent‘a yatırım yaptı.

Girişim sermayesi şirketlerinin yatırım yaptığı projelerin sayısı giderek artıyor. Türkiye‘de de yaygınlaşan bu durum, potansiyeli yüksek projelerin ön plana çıkmasını sağlıyor. Türkiye’nin yenilikçi girişim sermayesi şirketi Boğaziçi Ventures, Web3 ve oyun sektörü için yeteneğe anında erişim sağlayan ve yetenek gelişimini destekleyerek topluluk oluşturan DOJO Talent‘a yatırım yaparak dikkat çekti.

Boğaziçi Ventures, DOJO Talent Yatırımıyla Öne Çıktı

İnovatif teknoloji ürün ve hizmetlerine yatırım yaparak Türkiye‘deki girişim ekosistemini destekleyen Boğaziçi Ventures, yeni bir yatırımıyla öne çıktı. Boğaziçi Ventures, hızlı büyüyen Web3, oyun, blokzincir teknolojilerine odaklandı. Bu kapsamda Boğaziçi Ventures, yapay zeka temelli yeni nesil yetenek platformu DOJO Talent‘a yatırım yaptı.

DOJO Talent, yetenek gelişimi ve yetenekler ile kurumlar arasında köprü kurma imkanları sağlayan bir platform olarak hizmet veriyor. DOJO Talent ile firmalar, oyun geliştiricisi ve oyun tasarımcısı gibi alanlarda ve blokzincir geliştiricisi gibi yenilikçi sektörlerde uzmanlığa sahip yeteneklere kolaylıkla erişebiliyor. Sonraki süreçte, esnek ve firmaya yada projeye özel çalışma koşulları ile işbirliği yapma imkanı buluyor.

Türkiye ekosisteminde küresel olarak yaygınlaşmayı hedefleyen DOJO Talent platformu bu alana ilgi duyan tüm dünyadaki yetenekleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. 

Bireylere ve kurumlara kolaylık sağlayan DOJO Talent‘in kurucusu Alp Sezginsoy, “DOJO teknoloji temelli bir yetenek platformu. Kişilerin kendi uzmanlıkları ve yetkinliklerine uygun projelerle eşleşmesini makine öğrenimli algoritmik altyapımız ile sağlıyoruz. En uygun eşleşmelerin sağlandığı bir yetenek pazaryeri sunan DOJO platformumuz yetenek-proje eşleşmesinin ötesinde, süreç yönetimi ve ödemelere kadar çok katmanlı dijital çözümleri de içerisinde barındırıyor.” dedi.

Alp Sezginsoy
DOJO Talent‘in kurucusu Alp Sezginsoy

DOJO Talent’in kurucusu Sezginsoy, ayrıca şunları söyledi;

Ekosistemimizdeki firmalar saatlik, yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak yeteneklerle çalışma imkanını hızlı ve pratik bir şekilde yakalıyorlar. Tüm bunların yanı sıra yeteneklerin de kendi bağımsız ve esnek kariyerlerini en iyi şekilde geliştirme fırsatlarını buldukları bir alan yaratıyoruz DOJO’da. Ekosistemi bir topluluk olarak dahil ettiğimiz, uluslararası bir nosyon ile yola çıktık.   Bu alandaki tecrübeleriyle Boğaziçi Ventures ve UGC90 ile bu yolculukta buluştuğumuz için büyük heyecan duyuyoruz. Firmaların yeteneğe erişimi ve yeteneklerin kendi kariyerlerini inşa etmesi için yeni bir sayfa açacağız

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek, hızlı büyüyen oyun sektörünün yeni teknolojilere de çok hızlı bir şekilde adaptasyon sağladığını dile getirdi. Özistek, bu durumun iş gücü yapısında yeni gereklilikleri beraberinde getirdiğini ifade etti.

bogazici ventures baris ozistek
Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek

Yaptıkları yatırıma değinen Özistek, şunları söyledi;

DOJO Talent bu alanda hızla gelişen, değişen, geleceği belirleyen oyun ve Web3 dünyasında yeteneklerin gelişimi ve yeteneğe erişim için önemli bir alt yapıyı inşa ediyor. Yetenek odaklı hizmetlerinin yanı sıra kurumların ödeme süreçlerine kadar farklı ihtiyaçlarını da en hızlı ve verimli şekilde çözen platformları bugünden geleceğin yönetim yaklaşımını sunuyor. DOJO Talent’in insan kaynakları teknolojileri alanındaki girişimi topluluk odaklı büyüme stratejisi ile çok hızlı büyüyecek ve daha önemlisi çok önemli bir soruna çözüm getirerek katma değer yaratacaktır. Boğaziçi Ventures olarak önem verdiğimiz yatırım dikeylerinden olan insan kaynakları ve eğitim teknolojileri alanında DOJO Talent’a yol arkadaşlığı yapacak olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Boğaziçi Ventures, Türkiye ekosisteminde küresel olarak yaygınlaşmayı hedefleyen DOJO Talent‘a yatırım yaparak misyonunu öne çıkarmış oldu. Girişim sermayesi şirketi, oyun ve Web3 yatırımlarının ardından insan kaynağı ve potansiyel iş gücünü destekleyecek olan yeni yatırımı ile portföyünü genişletmeye devam ediyor.

DOJO Talent’in ortağı UGC90 CEO’su Burak Günsev de görüşlerini aktardı. Günsev, şunları söyledi;

UGC90 ile Web3 oyun ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmak üzere çıktığımız yolda bugüne kadarki deneyimlerime dayanarak bu ekosistemin çok hızlı büyümeye devam edeceği ve bu yolda karşılaşılacak en önemli zorluğun da yetkin insan kaynağı olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu farkındalığımızla ekosisteme katma değer yaratmak amacı ile, metaverse oyun dikeyine ek olarak HRTech alanında yatırım yapma kararı aldık ve ilk ortaklığımızı DOJO Talent ile yaptık. DOJO Talent’in yeni yetenekleri bulma, bir araya getirme ve yetkinliklerine uygun projelerle buluşturma yolundaki farklı ve yenilikçi yaklaşımı Web3 ekosisteminin büyümesinde önemli bir katkı sağlayacaktır. Biz de Web3 deneyimine sahip ekibimiz ile DOJO Talent’a iş geliştirme odaklı hem teknolojik hem de stratejik açılardan destek veriyor olacağız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner