Yükleniyor...

CFTC Üyesi, Düzenleyicileri Rehberlik Etmeye Çağırdı

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) üyesi Caroline Pham, düzenleyicileri kripto varlıkları hakkında rehberlik etmeye çağırdı.

CFTC Uyesi Duzenleyicileri Rehberlik Etmeye Cagirdi

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) üyesi Caroline Pham, düzenleyicileri kripto varlıkları hakkında rehberlik etmeye çağırdı.

Kripto para birimleri, yeni yılın ilk gününden itibaren yeşil mumlar ile yükselişlerini sürdürüyor. FTX ve Terra olayları gibi, büyük kripto etmenlerinin geride kaldığı dönemde heyecan tekrar artmaya başladı. Ancak, kripto varlıkları düzenleme ve denetleme ihtiyacı halen daha masada yer alıyor. ABD‘de yer alan SEC ve CFTC de bu konu üzerinde yoğun mesai harcıyor. CFTC komisyon üyesi Caroline Pham, 2023‘te kripto varlıklara rehberlik etmesi için düzenleyicilere seslendi.

CFTC Komisyon Üyesi Pham, Düzenleyicilere Seslendi

ABD’nin düzenleyicilerinden birisi olan CFTC, kripto para birimleri üzerinde durmaya devam ediyor. CFTC komisyon üyesi olan Caroline Pham, yaptığı bir röportajda düzenleyicilere seslendi.

Pham, bu yılın kripto varlıkları düzenleme ve denetleme açısından daha net geçmesi gerektiğini belirtti. Bloomberg’e röportaj veren Pham, küresel oyuncular ile kripto düzenlemeleri konusunda görüşmelerinin devam ettiğini açıkladı. Hükümet yetkilisi, kripto düzenlemeleri hakkında birçok tartışmanın ve iletişimin yapıldığını aktardı.

Pham’ın belirttiğine göre, kripto düzenlemeleri için konuyla ilgili taraflar ile 75‘ten fazla toplantı gerçekleştirildi. Komisyon üyesi, küresel olarak ne tür standartların uygulanabileceği ve ne tür adımların atılabileceği konusunda mesai harcandığının altını çizdi.

Düzenleyicilere mesaj veren Pham, “Yapmak istediğim şey, CFTC ve diğer düzenleyicilerin bu yıl daha fazla rehberlik sağladığını görmek ve belki de Amerika Birleşik Devletleri’nde daha fazla netlik göreceğimiz konusunda çok umutluyum.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner