Yükleniyor...

Conflux, 10 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Web3 yatırım firması DWF Labs, Çin merkezli yeni nesil blokchain platformu olan Conflux’a 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

dwflabs

Web3 yatırım firması DWF Labs, Çin merkezli yeni nesil blokchain platformu olan Conflux’a 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. 

DWF Labs tarafından gerçekleştirilen bu yatırım, China Telecom’un Conflux ile geçtiğimiz ay yaptığı blockchain özellikli SIM kart (BSIM) ortaklığının ardından geldi. BSIM kartın, transfer desteği ve değişim işlevi ile NFT’leri depolayabildiği iddia ediliyor.

Conflux, Özellikleri Sayesinde Ön Plana Çıkıyor

China Telecom ve Conflux arasında geçen ay gerçekleştirilen ortaklık, Conflux’un hibrit çalışma kanıtı üzerinde blockchain özellikli SIM kartlar (BSIM) oluşturmayı amaçlıyor. 

Conflux’un yerel kripto varlığı olan CFX, DWF Labs tarafından gerçekleştirilen 10 milyon dolarlık yatırım sonrası yükselişe geçti. CoinMarketCap verilerine göre CFX, bu yazının yazıldığı sırada yüzde 8,15 artışla 0,23 dolar seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyordu. Varlığın son iki hafta içinde gerçekleştirdiği yükselişler yüzde 300 seviyesini aşmış durumda. Geçen ay projenin China Telecom ile yaptığı anlaşma sonrasında CFX fiyatı 0,05 dolar seviyesinden 0,35 dolara kadar yükselmişti. 

DWF Labs’in gerçekleştirdiği yatırım ile ilgili yorumda bulunan Conflux CTO’su Ming Wu şu ifadeleri kullandı: Dünyanın en saygın ve deneyimli blockchain yatırımcılarından biri olan DWF Labs’in Conflux’a yatırım yapmayı tercih etmesinden memnuniyet duyuyoruz. Onlarla birlikte çalışmayı ve platformumuzun benimsenmesini hızlandırmak için uzmanlıklarından faydalanmayı dört gözle bekliyoruz.” 

DWF Labs Yönetici Ortağı Andrei Grachev ise Conflux’un China Telecom ile yaptığı ortaklığın blockchain endüstrisi için kilometre taşı olduğunu ve Conflux ile çalışmaktan heyecan duyduklarını belirtti. 

Conflux’un Three-Graph konsensüs algoritması ve platformun birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi diğer öne çıkan özellikleri projenin önde gelen bir blok zincir platformu olmasında oldukça yardımcı oldu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner