Yükleniyor...

ETH, ADA ve XRP’de Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Bugün sizlerle birlikte Ethereum, Ripple ve Cardano fiyatlarında takip edilmesi gereken önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyeceğiz.

Bugün sizlerle birlikte Ethereum, Ripple ve Cardano fiyatlarında takip edilmesi gereken önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyeceğiz.

Ethereum (ETH)

Ethereum dün öğleden sonra erken saatlerde 1.648 dolar seviyesine yükseldi.Daha sonra gün içerisinde 1.597 dolar seviyesine kadar gerileyen varlık %1,26 artışla Şubat ayını 1.605 dolar seviyesinden kapatmayı başardı. Şu sıralarda Ethereum, %1,95 artışla 1.654 dolar seviyesinde bulunuyor. 

FED korkusu ve düzenleyici faaliyetler, Shapella yükseltmesini gölgede bıraktı. Sepolia testnet ağında para çekme işlemleri gerçekleştirildi şimdi bu ya içerisinde de Goerli testnet konuşlandırılması gerçekleştirilecek. Yükseltmeye rağmen, ETH staking girilleri dün gün içerisinde geriledi. CryptoQuant’a göre, toplam ETH staking girişi pazartesi günü 179.328 ETH’den salı günü 71.360’a düştü. 

1.654 dolar civarında fiyatlanan Ethereum, yükselişine devam ettiği takdirde karşılaşacağı ilk direnç seviyesi 1.740 dolar bölgesinde bulunuyor. Ethereum fiyatı bu direnç bölgesini zorlar ve buradan yukarı yönlü bir kırılım yaşarsa bir sonraki takip edilecek direnç noktası 1.880 dolar bölgesinde yer alıyor. Olası bir düşüş senaryosunda ise Ethereum için takip edilecek ilk destek seviyesi 1.560 dolar civarında bulunurken diğer destek seviyesi ise 1.400 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Ripple (XRP) 

Şimdi gelelim bir diğer varlığımız olan XRP’ye. SEC ile dava süreci hala devam eden XRP, 2023 yılına yükselişle girmişti. Yılın ilk günü 32 cent seviyesinde olan varlık Ocak ayının ortalarına doğru 43 cent bölgesine doğru yükselişler yaşadı fakat o zamandan bu yana yatay hareketini sürdürmeye devam ediyor. Şu sıralarda %2,34 yükselişle 38 cent seviyesinden fiyatlanan XRP için takip edilecek ilk direnç seviyesi 40 cent bölgesinde bulunuyor. XRP 40 cent direncini aşabilirse karşılaşacağı bir sonraki direnç noktası 43 cent seviyesinde yer alıyor. Olası bir düşüş durumunda ise takip edilecek destek seviyeleri sırasıyla 38 cent ve 34 cent olarak karşımıza çıkıyor. 

Ripple fiyatı, ters baş-omuz kurulumu potansiyeli gösteriyor. Bu boğa teknik oluşumu, başın en alt noktası ile boyun çizgisi arasında mesafenin eklenmesiyle elde edilen %27’lik bir yükselişin 55 cent seviyesine çıkacağını öngörüyor. Bu görünüme göre XRP fiyatının kabaca 44 cent civarından bir kapanış gerçekleştirmesi bekleniyor. Formasyon sağ omzu tamamlayamazsa, yükseliş öngörüsü geçersiz olacaktır ve varlık 36 cent ve 33 cent seviyelerine doğru satışları tetikleyebilir. 

Cardano (ADA) 

Şimdi geldik üç büyüklerin sonuncusu olan Cardano’ya. Cardano sevgililer günü güncellemesini 14 Şubat 2023’te yayınladı, ancak fiyat bu güncellemeden pek faydalanamadı. ADA fiyatı son iki haftada önemli ölçüde düştü ve değerinin yaklaşık %13’ünü kaybederek 41 cent seviyesinden 36 cent seviyesine kadar geriledi. Bu süreçte 1,5 milyar dolarlık piyasa değeri silinen ADA, son 24 saatte yaşadığı %0,04’lük artışla 36 cent civarında fiyatlanmaya devam ediyor. Cardano fiyatı yaşadığı bu yükselişi sürdürmeye devam ederse izlenecek olan ilk direnç seviyesi 38 cent bölgesinde yer alıyor. Bu direnci aşması halinde ise ADA fiyatını karşılayacak ikinci direnç bölgesi 42 cent seviyesinde yer alıyor. Olası bir düşüş senaryosunda ise ADA için takip edilmesi gereken seviyeler 34 cent ve 30 cent civarında yer alıyor. 

Zincir üstü metrik ve fiyat tahmin platformu Changelly’e göre ADA, mart ayında düşüş eğilimini sürdürmeye devam edecek. Varlığın 41 cent seviyesine kadar yükselmesi bekleniyor fakat bu seviyeden yaşanacak geri çekilmelerle varlığın fiyatının 38 cent bölgesine düşmesi ve fiyat hareketliliğini bu seviyelerden devam ettirmesi bekleniyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner