Yükleniyor...

Coinbase, 2023 ikinci çeyrek raporlarını paylaştı

ABD menşeli kripto para borsası Coinbae, 2023'ün ikinci çeyrek raporlarını paylaştı.

coinbase islemleri

ABD menşeli kripto para borsası Coinbae, 2023’ün ikinci çeyrek raporlarını paylaştı.

Borsa analist tahminlerini kâr bazında aşarken, USDC faiz gelirlerinde geriledi. Bununla birlikte Coinbase hisselerinde hareketlilik yaşandı.

Coinbase analist tahminlerini aştı

Coinbase, 2023’ün ikinci çeyreğinde analist tahminlerini aşarak 708 milyon dolar gelir bildirdi. Bu, geçen yılın aynı dönemindeki 808 milyon dolarlık gelire kıyasla düşük olsa da, beklenenden daha yüksek bir gelir açıklandı. Ancak işlem hacimleri, geçen yılın aynı dönemine göre düşerek 92 milyar dolara geriledi.

Coinbase, çeyrek boyunca 151 milyon dolarlık USDC stablecoin faiz geliri elde etti. Bu, bir önceki çeyrekteki 199 milyon dolarlık gelire kıyasla düşüş gösteriyor ve şirket, USDC piyasa değerindeki yüzde 28’lik düşüşü katkıda bulunan bir faktör olarak gösteriyor.

İşlem ücretleri de azalan ticaret hacimleri nedeniyle düştü. Geçen yılın aynı çeyreğinde 655 milyon dolar olan işlem ücreti geliri, bu çeyrekte 327 milyon dolar oldu. Ancak şirket, personel sayısındaki azalma ve maliyet tasarrufları gibi faktörlerle yıllık tekrarlanan işletme giderlerinin yüzde 50’ye yakın düştüğünü işaret ediyor.

coinbase

Coinbase, yeni gelir akışları ekleyerek ve abonelik ve hizmet ücretlerini çeşitlendirerek başarılı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ayrıca, varlık yöneticileriyle yapılan anlaşmalarla spot bitcoin ETF’lerinin ortaya çıkarılmasına da katkıda bulunmuş durumda.

Şirket ayrıca, kripto düzenlemeleri konusunda ilerlemeye devam ediyor ve ABD’de kripto yeniliğini korurken tüketici korumalarını ve adil bir pazar yapısını korumak için iki partili mevzuat için bir yol arayışında olduklarını belirtti.

Coinbase hisseleri, piyasa sonrası işlemlerde yüzde 1,6 artarak 92,23 dolara yükseldi ve bu yıl şu ana kadar neredeyse yüzde 150 arttı. Şirket, güçlü bir uygulama çeyreği geçirdiğini ve ilerlemeye devam ettiğini vurguluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner