Yükleniyor...

Circle, Singapur’da Ödeme Kuruluşu Lisansı Aldı

Circle, küresel genişleme çalışmaları ve ödeme hizmetlerini büyütme kapsamında Singapur'dan lisans aldı.

Circle singapur

Circle, küresel genişleme çalışmaları ve ödeme hizmetlerini büyütme kapsamında Singapur’dan lisans aldı.

Kripto endüstrisinin zorlu süreçlerden geçtiği bugünlerde, kripto alanında hizmet veren kuruluşların çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Bu kuruluşlardan birisi olan ve USDC‘nin ihraççılığını gerçekleştiren Circle, iştirakı aracılığıyla Singapur’da lisans aldı.

Circle, Singapur iştirakı aracılığıyla, şehir devletinde Büyük Ödeme Kurumu (MPI) Lisansı aldığını duyurdu.

Stablecoin İhraççısı Circle, Singapur’da Güçleniyor

USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle, küresel çapta genişleme ve her bölgede varlığını güçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, son hamlesinde, Singapur’dan lisans aldı.

Circle, Büyük Ödeme Kurumu (MPI) Lisansı adı altında Singapur’da, sınır ötesi ile yurt içi para transferi konusunda hizmetlerini sürdürecek. Ayrıca Circle, dijital ödeme token hizmetlerini de güvenceye aldı. Şirket, inovasyona teşvik etme ve müşterilere daha fazla değer sunma konusunda bir adım daha attıklarının altını çizdi.

Circle, Singapur Para Otoritesi‘nden aldığı lisansı, Circle Singapur üzerinden sağladı. İştirak şirket, şehir devletinde gerekli uyum süreçlerinin sağlanmasında büyük rol oynuyor.

Circle‘ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, konuyla ilgili şunları söyledi;

Singapur, Circle’ın küresel genişlemesinin ve küresel ekonomik refahı yükseltme ve sürtünmesiz değer alışverişi yoluyla misyonunun ayrılmaz bir parçasıdır. MAS’tan MPI lisansını almaktan onur duyuyoruz ve şehir devletinde finansal teknoloji yeniliklerinin geleceğini ilerleterek, gelişmekte olan teknoloji ve fintech sektörünü canlandırarak Singapur’un dinamik ekonomisinin bir parçası olmaya kararlıyız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner