Yükleniyor...

EcoTerra Karbon Ayak İzi Devriminde Solana’ya Rakip Oluyor

Yüksek oranlarda enerji kullanımı sebebiyle sık sık eleştirilere maruz kalan kripto endüstrisinde yeşil odaklı projeler ve blok zincirlerinin aldığı bir dizi aksiyon karşımıza çıkıyor.

ecoterra

Yüksek oranlarda enerji kullanımı sebebiyle sık sık eleştirilere maruz kalan kripto endüstrisinde yeşil odaklı projeler ve blok zincirlerinin aldığı bir dizi aksiyon karşımıza çıkıyor.

Nisan ayının sonlarında bir açıklama yaparak karbon ayak izi şeffaflığı konusunda büyük bir adım atan Solana Vakfı, TryCarbonara ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında Solana blok zincirinin emisyonlarını gerçek zamanlı olarak ölçen ve raporlayan ilk blok zincirlerden biri olacağını duyurmuştu. 

Solana Vakfı’nın bu girişimi sektörden alkış alırken, ünlü blok zincirine rakip bir başka kripto projesi yatırımcıların radarına girdi.

Hem işletmelerin hem de bireylerin geri dönüşüm sürecine katılımını basitleştirmeyi hedefleyen EcoTerra projesi, Geri Dönüştür Kazan mekanizması ile dikkat çeken projelerden biri oldu.

Yatırımcılar, ön satış etkinliği devam eden projenin native token’ı olan EcoTerra satın almak için ilgi gösterirken, Solana’ya rakip olarak gösterilen EcoTerra projesinin amacı ve kapsamı en çok merak edilenler arasına girdi.

EcoTerra Projesi Neyi Hedefliyor?

Geri dönüşüm sürecini Web3 teknolojisi ile bir araya getirmek için yola çıkan EcoTerra ekibi, geliştirilen uygulama sayesinde kullanıcıların geri dönüşüm girişimlerini ödüllendirmeyi amaçlıyor.

EcoTerra uygulaması üzerinden her bir öğenin ekolojik etkisine göre atanan değerler aracılığıyla, kullanıcılara EcoTerra coin olarak ödül verilmesi planlanıyor. 

Hem bireylerin hem de şirketlerin dahil olabileceği geri dönüşüm odaklı bu Web3 ekosisteminde, EcoTerra coin’lerin karbon kredisi satın alımında ve karbon emisyonlarının dengelenmesinde rol oynayacağı belirtiliyor.

Kullanıcıların geri dönüşüm serüvenlerinin karşılığında elde ettiği başarıyı bir NFT’ye de dönüştürebileceğini belirten ekip, bu sayede katılımcının çevreye olan katkılarını bir koleksiyon olarak tutabileceğini ifade ediyor.

EcoTerra Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

Karbon ayak izi devrimine hazırlanan EcoTerra satın almayı düşünen yatırımcılar indirimli ön satış etkinliği fiyatlarından faydalanabiliyor.

Toplam token arzının 2 milyar olduğu EcoTerra projesinde coin’lerin yüzde 50’si ön satış etkinliği ile yatırımcıların beğenisine sunuluyor. 

Her aşamada EcoTerra coin fiyatının yükseldiği ön satışa katılmak isteyen yatırımcılar, ETH, USDT veya kart kullanarak EcoTerra satın alabiliyor.

Proje ekibi EcoTerra sahiplerinin, yalnızca coinin değerinin yükselmesi durumunda değil devreye alınacak olan staking özelliği ile de pasif gelir elde etme imkanı bulacağını belirtiyor.

EcoTerra coin’in ön satış etkinliğinin tamamlanmasını takiben bu yılın üçüncü çeyreğinde 0,01 dolar fiyat ile listelenmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner