El Salvador'un Madencilik Şirketi Faaliyete Geçti • Coinkolik
Yükleniyor...

El Salvador’un Madencilik Şirketi Faaliyete Geçti

El Salvador’un Bitcoin madencilik şirketi Volcano Energy, 250 milyon dolarlık yatırımla faaliyete geçti.

el salvador

El Salvador’un Bitcoin madencilik şirketi Volcano Energy, 250 milyon dolarlık yatırımla faaliyete geçti. 

El Salvador’da bir kamu-özel sektör ortaklığı olan Volcano Energy, Bitcoin madencilik tesisi oluşturmak için 1 milyar dolar harcama sözü verdi. İlk olarak 250 milyon dolarlık fon sunan şirket, ülkenin Metapan bölgesinde 241 megavatlık bir enerji üretim tesisi başlattı. 

Tether, Tesisin Yatırımcıları Arasında Yer Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Volcano Energy, toplanan fonların güneş ve rüzgar enerjisi kullanarak enerji üretim tesisini geliştireceğini, daha sonrasında ise Bitcoin madenciliği operasyonuna güç vereceğini söyledi. 

Stablecoin ihraççısı Tether, Volcano Energy’yi geliştirmek için ilk finansman turundaki yatırımcılar arasında yer aldı, ancak şirketin yaptığı yatırımın rakamı henüz açıklanmadı. Tether baş teknoloji sorumusu Paolo Ardoino, yatırımın stablecoin ihraççısının yenilenebilir enerji üretimi ve madencilik altyapısına yatırım yapma niyetine işaret ettiğini söyledi. 

Tether’e göre madencilik tesisinin hesaplama gücünün saniyede 1.3 exahash’i aşacağı tahmin ediliyor. Eğer bu hamle başarılı olursa, Volcano Energy’nin kümülatif Bitcoin madenciliği hash oranı dünya çapında ilk 20 havuz arasında konumlandırılacak. 

Volcano Energy tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada: “Geleneksel finans senaryosunu tersine çevirin. Volcano Energy, El Salvador’daki Bitcoin devrimine yenilenebilir enerji ile güç veriyor” ifadeleri kullanıldı. Salvador hükümeti, girişimin planlanması ve yürütülmesinde önemli bir rol oynayacak ve gelirlerin yüzde 23’üne denk gelen imtiyazlı katılımı güvence altına alacak.

Bunların yanı sıra bir Bitcoin savunucusu olan Max Keiser, El Salvador’un benimseme girişimlerinde önemli bir rol oynuyor ve Başkan Nayib Bukele’nin danışmanı ve Volcano Energy’nin başkanı olarak görev alıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x