Yükleniyor...

Circle’dan Hazine Bonosu Hamlesi

USDC'nin arkasındaki şirket olan Circle, varlık biriktirmeye yeniden başladı.

circle kayip verdi

USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle, varlık biriktirmeye yeniden başladı.

Circle, ABD tahvil bonosu alımlarına yeniden başladığını duyurdu. Bununla birlikte şirket bir liste paylaştı.

Circle, ABD Hazine Bonolarına Yeniden Yöneldi

Circle Internet Financial, ABD Hazine bonolarını kullanarak rezerv fonu olarak USD Coin (USDC) için varlık biriktirmeye yeniden başladı. Circle’ın finans müdürü Jeremy Fox-Geen, Circle Reserve Fund’ın BlackRock tarafından yönetildiğini ve doğrudan ABD Hazine varlıklarına yatırım yapmaya başladığını belirtti. Ayrıca, geri alım anlaşmalarının da rezervlerin bir parçası olarak tutulacağını ifade etti.

circle

Bu hamle, Circle’ın geçen ay ABD hükümetinin borçlanma kabiliyetinin sınırlanması nedeniyle USDC’nin istikrarını sağlamak amacıyla gerçekleşti. Circle CEO’su Jeremy Allaire, tahvillerin vadesi dolunca elde tutulmayacağını açıklamıştı ve bu süre zarfında Circle’ın rezerv varlıklarını üçlü repolarla değiştirdiği bildirildi.

Circle‘ın bu hamlesini açıklamasının ardından varlıklar hakkında bir liste paylaşıldı. Stablecoin’inin varlık hazinesini sağlamlaştırmak isteyen şirket, ABD bono alımlarına yeniden başladığını açıkladı.

aaaaaaa

Şirketin bu alımlar ile amacı ABD hükümetinin borç tavanı sınırlaması getirmiş olmasında yatıyor. Şirket hisse alımları ile stablecoin USDC’nin bire bir oranını korumak için rezerv artırımına gidiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner