Yükleniyor...

Bitcoin 30 Bin Doları Aştı!

Bitcoin uzun bir sürenin ardından 30 bin doları aştı.

kripto yukselis op

Bitcoin uzun bir sürenin ardından 30 bin doları aştı.

Bitcoin, Nisan ayından bu yana dalgalı bir süreç izlerken, son saatlerde 30 bin doları aşarak uzun süre sonra yükseliş yaşadı. Bitcoin’in yükselişiyle birlikte borsalarda yaklaşık olarak 27 milyon dolar tasfiye edildi.

Bitcoin’in 30 Bin Doları Aşmasıyla Birlikte Yaklaşık 27 Milyon Dolar Tasfiye Oldu

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, fiyatının 19 Nisan’dan bu yana ilk kez bugün 30.000 doları geçti. TradingView’e göre fiyat, son 24 saatte yüzde 5,95 artışla 30.003 dolara yükseldi. Bitcoin bu yükselişiyle birlikte en yüksek 30.800 dolarları gördü.

Goruntu 21.06.2023 20.30

Bitcoin’in bu yükselişi ile birlikte piyasadan yüksek hacimler tasfiye oldu. Coinglass’ın verilerine göre toplamda 26,98 milyon dolar borsalardan tasfiye edildi.

Tasfiye edilen hacmin en büyüğü kripto para borsalarından Binance’te oldu. Binance’te short pozisyonunda 26,81 milyon dolardan fazla işlem tasfiye oldu. Bununla birlikte Binance’i OKX izledi. OKX’te ise tasfiye olan short pozisyonu hacmi 19 milyon dolardan fazla.

Bitcoin’in bu yükselişi ABD’nin kripto karşıtı bir tutum benimsediği dönemde geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner