Core Scientific Bölüm 11 Planını Sundu • Coinkolik
Yükleniyor...

Core Scientific Bölüm 11 Planını Sundu

Core Scientific, sunduğu iflas planında alacak sahiplerinin haklarının tam ve nihai olarak karşılanacağını açıkladı.

BlackRock ve Apollo Core Scientifice Borc Verenler Arasinda

Core Scientific, sunduğu iflas planında alacak sahiplerinin haklarının tam ve nihai olarak karşılanacağını açıkladı. 

Şirket tarafından sunulan plan, Teksas Güney Bölgesi Houston Bölümü için Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi’nde sunuldu. Başvuruya göre firma, yeni bir Core Scientific’in iflas işlemlerinden çıktıktan sonra nasıl görüneceği konusunda mümkün olduğunca fazla fikir birliği oluşturmaya çalışıyor. 

Core Scientific, İş Planını Yenilemeye Odaklanıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Core Scientific, 11.Bölüm iflas başvurusundan bu yana likiditesinde bir artıl gördüğünü ve başarılı bir geri dönüş yapmak için iş planını yenilemeye odaklandığını söyledi. 

Şirket, iyileşen mali performansını daha yüksek Bitcoin fiyatlarına, artan ağ hash oranına ve azalan enerji maliyetlerine bağladı. 11.Bölüm iflas, paydaşların borcu azaltmak için ticari faaliyetlerinin küçültülmesi veya alacaklılara geri ödeme yapmak için varlıkların tasfiyesi gibi önemleri içerebilecek bir yeniden yapılandırma planı üzerinde anlaşana kadar firmanın faaliyetlerine devam etmesine izin verir. 11.Bölüm iflas planı, şirketin kendisini nasıl yeniden organize etmeyi ve alacaklılarına geri ödeme yapmayı planladığını özetleyen resmi belgeyi ifade eder. 

Core Scientific, yaptığı başvuruda talep sahiplerinin alacaklarının tam olarak karşılanacağını açıkladı. 

Açıklamaya göre bu kişiler, ödemelerini nakit olarak ya da mutabık kalınan alternatif bir yöntem ile alacaklar. Ayrıca, DIP taleplerini güvence altına almak için verilen tüm ipotekler feshedilecek ve şirketin varlıkları üzerindeki teminatlı faiz kaldırılacaktır. Core Scientific, Teksas Güney Bölgesi iflas mahkemesinden, şirketin en büyük alacaklılarından biri olan yatırım bankası B.Riley’den 70 milyon dolara kadar kredi almak için izin almıştı. Söz konusu kredi, iflas eden Bitcoin madencisinin yine B.Riley’den aldığı mevcut borçlu durumdaki finansman kredisini ödemek için kullanılacak. 

Core Scientific 21 Aralık 2022’de düşen gelirleri ve düşük kârlılığı nedeniyle iflas başvurusunda bulunmuştu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x