Yükleniyor...

Core Scientific İflasla Boğuşuyor

İflas başvurusu gerçekleştirmiş olan Bitcoin madencisi Core Scientific, iflastan kurtulmak için farklı yöntemler deniyor.

B Riley Core Scientifici Iflastan Kurtarmak Istiyor

İflas başvurusu gerçekleştirmiş olan Bitcoin madencisi Core Scientific, iflastan kurtulmak için farklı yöntemler deniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket bu sefer de Bitmain kuponlarını satışa çıkararak iflastan kurtulmayı planlıyor. Şirket geçtiğimiz yıl artan enerji fiyatları ve düşük seyreden Bitcoin fiyatları ile mücadele etmişti.

Core Scientific İflastan Kurtulmaya Çalışıyor

Geçtiğimiz aylarda iflas başvurusu yapan kripto para madencilik şirketi Core Scientific, 6,6 milyon dolarlık Bitmain kuponlarını satışa çıkarmak için acil talepte bulundu.

Dosyalamaya göre, kuponlara uygulanan bazı koşullar, onları Core Scientific’in işi için işe yaramaz hale getiriyor. Core Scientific’in işine tam olarak yaramayan kuponlardaki şartlar ise şu şekilde:

“Bitmain’den herhangi bir yeni S19 Madenci siparişinin yalnızca yüzde 30’unu ödemek için kullanılabilir ve Bitmain ile nakit olarak değiştirilemez.”

Kuponlar, Bitmain’in son modellerine kıyasla daha düşük hash oranı çıkışı sağlayan S19 modelleriyle sınırlıdır. 

Şirket yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Borçlular, Bitmain Kuponlarının mevcudiyetine rağmen yeni S19 Madencileri satın almak için likiditelerini kullanmanın Borçluların nakitlerini en iyi şekilde kullanmak olduğuna inanmıyor.”

Ek olarak Bitmain kuponlarının süresi, şirketin Bölüm 11 yeniden düzenlemesinden çıktığını düşündüğünü 2023 Mart ve Nisan ayları arasında sona erecek. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x