Yükleniyor...

California’da Bir Departman, Tezos Ağıyla Dijitalleşiyor

California Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), Tezos (XTZ) altyapısıyla araba ruhsatlarının dijitalleştirilmesi üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Californiada Bir Departman Tezos Agiyla Dijitallesiyor

California Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), Tezos (XTZ) altyapısıyla araba ruhsatlarının dijitalleştirilmesi üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Blockchain ve kripto kullanımı ülkelerde yaygınlaşmaya başladı. Birçok ülke, yeni teknolojinin sağladığı verimlilik ve potansiyel için çalışmalar yürütüyor. Özellikle blockchain tarafında, rekabet ortamı yaratan bir girişimler söz konusu. Son olarak ABD’nin California eyaletinde bir departman, popüler kripto projesi Tezos ile entegre bir sistem üzerinde çalışmalar yürütüyor. DMV, Tezos altyapısıyla dijital tapu üzerinde testler yürütüyor.

California Motorlu Taşıtlar Departmanı, Tezos Altyapısını Kullanıyor

ABD’nin California eyaletindeki Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), araba ruhsatlarını ve ruhsat transferlerini Tezos ağında test ediyor.

California DMV, gölge defter olarak adlandırdığı özel bir Tezos test ağı üzerine işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu işlemler için, Oxhead Alpha’dan faydalanıldı. Aslında bu çalışma, ajansın mevcut verilerinin blockchain üzerinde inşa edilmesini amaçlıyor.

California DMV yöneticisi Ajay Gupta, ajansın önümüzdeki üç ay içinde gölge defteri tamamlamak istediğini dile getirdi. Bu süreçlerin ortasında DMV, bu tarz faaliyetleri denetleyen bir aracı olarak, dijital araba verilerini tutmak ve aktarmak için dijital cüzdanlar gibi uygulamaları piyasaya çıkarmak istiyor.

Oxhead Alpha’nın başkanı Andrew Smith, California DMV’nin blockchain girişimleriyle birlikte mevcut tabanlı sistemlerini modern hale getirdiğini savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner