Yükleniyor...

CoinTracker, Personel Çıkaran Şirketler Arasına Katıldı

Kripto vergi ve portföy yönetim şirketi CoinTracker, piyasa koşullarını gerekçe göstererek personelinin yüzde 20'sini işten çıkardı.

CoinTracker Personel Cikaran Sirketler Arasina Katildi

Kripto vergi ve portföy yönetim şirketi CoinTracker, piyasa koşullarını gerekçe göstererek personelinin yüzde 20’sini işten çıkardı.

Kripto endüstrisinde, piyasa koşullarının ve sektörde yaşanan kötü olayların etkisi şirketleri etkilemeye devam ediyor. Özellikle FTX ve Alameda krizi, binlerce kripto aktörünü etkisi altına aldı. Kripto şirketleri tarafında iflasların ve işten çıkarmaların yoğun geçtiği bir döneme geçildi. Son olarak CoinTracker, piyasa koşullarını öne sürerek personelinin yüzde 20’sine tekabül eden 19 kişiyi işten çıkardı.

CoinTracker, 19 Kişiyi İşten Çıkardı

Kripto kuruluşu CoinTracker, zorlu kripto kışına karşın personelinin yüzde 20’sine tekabül eden 19 kişiyi işten çıkardığını duyurdu.

Şirket bu kararını, piyasa koşullarının sancılı geçmesine ve aşırı işe alım döneminin etkilerine bağladı. Kripto kuruluşu, teknoloji ve kripto tarafında devam eden işten çıkarma akımına dahil oldu.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Jon Lerner, sektöre yönelik bazı açıklamalarda bulunmuştu. Geçtiğimiz gün Lerner, “Bugün kripto kışı, yüksek enflasyon ve yükselen faiz oranları ile istikrarsız bir ekonomi ve kripto vergi düzenlemeleriyle ek ters rüzgarlarla karşı karşıyayız” dedi.

Ayrıca bir şirket sözcüsü, işten çıkarmaları doğruladı ve 19 kişiden 15’inin müşteri destek tarafında çalıştığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner