Yükleniyor...

Bitcoin Cash (BCH) Harekete Geçti!

Bitcoin'deki (BTC) yükselişten sonra Bitcoin Cash'te (BCH) hamle yaparak son 24 saatte yüzde 25,18 artış gösterdi.

btc

Bitcoin’deki (BTC) yükselişten sonra Bitcoin Cash’te (BCH) hamle yaparak son 24 saatte yüzde 25,18 artış gösterdi.

Dominans ile birlikte doğru orantılı artış gösteren Bitcoin (BTC), ETF haberleriyle ön plana çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde BlackRock, dün gece saatlerinde WisdomTree‘nin ETF başvurusu yapması, BTC’yi 24.800 dolardan 29.000 dolara taşıdı. Hacimli artış gösteren BTC, her ne kadar dominansla yürüse de altcoin’lerde hızlı yükselişler gözlemlendi. BTC türevi olan Bitcoin Cash (BCH), son 24 saatte yüzde 26’ya yakın artarak günün en çok yükselen coin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 06 21 09.55.35 2

Bitcoin’deki (BTC) İvme Türev Coin’leri Tetikledi

Son 6 günde yüzde 17,30 değer kazanan BTC, altcoin piyasasında kayda değer yükselişlerin önünü açtı. Fakat bu yükselişlerdeki en dikkat çeken detay, BTC türevlerinin ön plana çıkması oldu. Uzun süredir büyük bir artış göstermeyen BCH, ETF haberlerinin de desteğiyle 3.127 dolara ulaşmayı başardı.

İki yıl aradan sonra yüzde 50’yi aşan dominans seviyesi, BTC’nin kripto paraları hakimiyeti altına aldığını gösteriyor. Bundan dolayı BTC artışından sonra altcoin’lerdeki en net hareketler BTC türevlerinde gözlemleniyor. Ek olarak güncel fiyatı 132 dolar olan BCH’ta volatilite zirvede seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner