Yükleniyor...

Binance, Kazakistan’da Yerel Kripto Borsasını Başlatacak

Geçtiğimiz yıl Kazakistan'dan lisans alan Binance, ülkede düzenlenmiş bir yerel kripto borsası başlatacağını duyurdu.

Binance kazakistan

Geçtiğimiz yıl Kazakistan’dan lisans alan Binance, ülkede düzenlenmiş bir yerel kripto borsası başlatacağını duyurdu.

ABD’li düzenleyiciler ile hukuksal mücadeleyi sürdüren Binance, yeni bir hamlede bulundu. Binance, Kazakistan’da lisanslı ve düzenlenmiş bir kripto platformu başlatacağını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Binance, Kazakistan’da, AIFC Finansal Hizmetler Otoritesi‘nden dijital varlık hizmet sağlayıcı lisansı almıştı. Borsa bu lisansı da kullanarak yerel platformunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Binance, Kazakistan’da Yerel Platformunu Başlatıyor

SEC’nin radarındaki Binance, Kazakistan’da düzenlenmiş bir yerel kripto borsası başlatacağını açıkladı.

Binance’in yeni platformu, Kazakistan’da, kullanıcılara kripto takas işlemleri ve dönüştürme hizmetleri sunacak. Ayrıca, bu yerel platformda, fiat para birimlerine yönelik yatırma ve çekme işlemleri de aktif hale getirilecek. Borsanın planlaması arasında, yerel platformda mevcut hizmet paketlerinin genişletilmesi de yer alıyor.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında Kazakistan’ın kapısını çalan Binance, ülkeden bir düzenleyici lisans almıştı. Bu lisans ile birlikte dijital varlık platformu yönetmek için onaylanan borsa, şimdi yerel borsasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Binance’in Kazakistan’dan aldığı lisans, AIFC Finansal Hizmetler Otoritesi tarafından verilmişti. Bu lisans, Binance’e, düzenlemeye tutulmuş bir platform gücü sağlıyor.

Kazakistan Dijital Geliştirme, İnovasyon ve Havacılık Endüstrisi Bakan Yardımcısı Asset Turysov, konuyla ilgili şunları söyledi;

Geçtiğimiz yıl boyunca Kazakistan’daki düzenleyiciler, kripto para birimi endüstrisinin gelişimine yönelik önemli adımlar attı. Binance, Kazakistan’a kripto varlıklarının düzenlenmesi için bir yasal çerçeve ve genel bir politika geliştirmenin yanı sıra hükümet ve kolluk kuvvetleri ve düzenleyiciler dahil olmak üzere çeşitli eğitim girişimlerinin uygulanmasında yardım sağlamıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner