Yükleniyor...

Circle’ın Stablecoin’i, Avalanche Ağında

Circle, geliştiriciler ve kullanıcılar için daha hızlı ve daha verimli finansal hizmetler sunmayı amaçlayan Euro Coin’i (EUROC) Avalanche üzerinde başlattı.

avalanche

Circle, geliştiriciler ve kullanıcılar için daha hızlı ve daha verimli finansal hizmetler sunmayı amaçlayan Euro Coin’i (EUROC) Avalanche üzerinde başlattı. 

Circle ekibi yaptığı açıklamada, EUROC’un Avalanche üzerindeki mevcudiyetinin likiditesini artırdığını ve kullanıcılara USD destekli stablecoin USDC ile birlikte euro cinsinden işlem yapma seçeneği sunduğunu söyledi. 

Reginatto: Avalanche Ağı Daha Uygun Maliyetler Sunuyor

Circle, geçen yıl EUROC’u tamamen euro rezervleriyle desteklenen düzenlenmiş bir stablecoin olarak piyasaya sürdü. 

Circle’ın üründen sorumlu başkan yardımcısı Joao Reginatto, EUROC lansmanının herkes için euroya daha iyi bir erişim sağladığını belirtti. Reginatto yaptığı açıklamada: “Geçen yıl Ethereum’da Euro Coin’i ilk kez tanıttığımızda, internet bağlantısı olan herkesin sınırlar ve zaman dilimleri olmaksızın euroya erişebilmesini istedik” ifadelerini kullandı. 

Reginatto’ya göre EUROC’u Avalanche ağına getrirmek, geliştiricilerin ve kullanıcıların finansal işlemlerinde daha uygun maliyetli bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyor. Yönetici, bunun ödemeler ve havaleler için yeni olanaklar yarattığına inanıyor. 

Ava Labs iş geliştirme başkan yardımcısı John Nahas’a göre, merkezi olmayan finans (DeFi) daha çok para birimine ve sınır ötesi bir ortama doğru genişliyor ve EUROC’un eklenmesi dünyanın çok daha geniş bir kesiminde benimsenmesini hızlandıracak. 

Bununla birlikte Circle, kısa süre önce Ethereum ve Avalanche arasında USDC’nin zincirler arası transferine olanak tanıyan bir protokol tanıttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner