Yükleniyor...

Circle’dan Yeni Hamle

Circle, Ethereum ve Avalanche arasındaki stablecoin transferleri için protokol etkinleştirdi.

Circle usdc

Circle, Ethereum ve Avalanche arasındaki stablecoin transferleri için protokol etkinleştirdi.

Circle, Ethereum ve Avalanche zincirleri için Zincirler Arası Aktarım Protokolünü (CCTP) yayınladı. Bu hamleyle birlikte Circle üzerinden kullanıcılar iki ağ arasında stablecoin aktarımı yapabilecek.

Circle, Ethereum ve Avalanche Arasındaki Stablecoin Aktarımı için Hamle

ABD’deki banka batışlarının ardından Circle, iflas eden bankalardaki fonlarıyla gündeme gelmişti. Haberlerin ardından Circle’ın stablecoin’i USDC dolara olan peg’ini kaybetti. Bununla birlikte şirket sorunlu bankalardaki fonların kurtarıldığı bilgisini kullanıcılarıyla paylaştı. Açıklamanın ardından USDC dolar peg’ini yeniden kazandı.

Circle USDC Teminat Destegiyle Goz Kamastirdi

USD Coin’in (USDC) yaratıcısı Circle, Ethereum ve Avalanche zincirleri için Cross-Chain Transfer Protocol’ü (CCTP) yayınlayarak kullanıcıların USDC stablecoin’lerini iki Blockchain arasında taşımasına olanak sağlayacak.

Resmi geliştirici SSS sayfasına göre bu protokol, bir zincirde yerel USDC’yi yakarak ve diğerinde aynı miktarı basacak. Böylelikle kullanıcılar USDC transferlerini iki zincir arasında gerçekleştirebilecek.

Circle konuya dair bir tweet’te şunları yazdı:

 “CCTP, USDC’yi geleneksel kilitleme ve köprüleme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Blockchain ekosistemindeki likiditeyi artırıyor ve geliştiricilerin, kullanıcılarına USDC’yi yerel olarak zincirler arasında taşıma konusunda sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunmalarını sağlıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner