Yükleniyor...

Circle CEO’su, USDC Düşüşünü ABD’ye Bağladı

Circle CEO'su Jeremy Allaire, USDC'nin piyasa değerindeki düşüşü ABD'deki düzenleyici baskılara ve bankacılık krizine bağladı.

jeremy allaire

Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC’nin piyasa değerindeki düşüşü ABD’deki düzenleyici baskılara ve bankacılık krizine bağladı.

ABD’deki ekonomik durumlar ve düzenleyici baskılar kripto sektörünü etkisi altına almış durumda. Özellikle SEC ve CFTC’nin hamleleri, birçok kripto kuruluşunu yeni planlar oluşturmaya itiyor. Coinbase, düzenleyici netliklerden dolayı ABD’den ayrılmayı düşünüyor.

USDC ihraççısı şirket Circle’ın arkasındaki isim olan Jeremy Allaire de sorunların farkında. Allaire, USDC’nin değer kaybetmesini ABD düzenleyicilerine ve bankacılık krizine bağladı.

Circle CEO’su, USDC ve ABD Düzenleyicileri Hakkında Konuştu

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda, USDC ve ABD’deki etmenler hakkında konuştu.

Allaire, USDC’nin değer kaybetmesini ABD’li düzenleyicilerin yoğun baskısına bağladı. Ayrıca Allaire, yatırımcıların ABD’deki bankacılık krizinin ve düzenleyici kargaşanın ardından stablecoin’den ayrıldığını söyledi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Allaire, ABD’deki bankacılık krizi ve ABD’deki düzenleyicilerin baskısı hakkında endişe duyduğunu belirtti.

Daha önce USDC, ABD’deki bankacılık krizinin ardından depeg olmuş ve 1 doların altına inmişti. USDC’nin piyasa değeri, mart ayından bu yana yaklaşık 13 milyar dolar düştü. Ancak diğer taraftan USDT, sürekli para girişiyle birlikte 80 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Ayrıca Allaire, Avrupa Birliği, Hong Kong, Singapur ve Orta Doğu’nun kripto konusunda ABD’den daha ileride olduğunu savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner