Yükleniyor...

Coinbase, Euro Destekli Stablecoin EUROC’u Listeleyecek

Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase, ticaretin desteklendiği bölgelerde euro destekli bir stablecoin olan Euro Coin’i (EUROC) listeleyeceğini duyurdu.

coinbasee

Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase, ticaretin desteklendiği bölgelerde euro destekli bir stablecoin olan Euro Coin’i (EUROC) listeleyeceğini duyurdu. 

Coinbase 21 Şubat Salı günü, likidite koşullarının karşılanması halinde 22 Şubat Çarşamba günü USDC ile aynı tam rezerv modeli altında Circle tarafından ihraç edilen EUROC ticaretine başlayacağını bildirdi. 

Bununla birlikte Coinbase, Çarşamba gününün erken saatlerinde paylaştığı bir tweet ile listeleme gününe dair güncelleme yaptı. Coinbase paylaştığı Twitter gönderisinde, likidite koşullarının karşılandığı takdirde ticaretin 27 Şubat 2023 Pazartesi günü gerçekleşeceğini açıkladı. EUROC listesi için planlanan desteği ayarladı ve likidite koşullarının karşılanması halinde, stablecoin ticaretinin 27 Şubat Pazartesi günü 09:00’da (TSİ) desteklenen bölgelerde başlayacağını belirtti. 

Dolar Destekli Stablecoinlere Alternatif mi?

Varlık listelendikten sonra kullanıcılar, EUROC/USD ve EUROC/EUR çiftleri ile stablecoin ticareti yapabilecekler. Coinbase, EUROC’un Ethereum ağında bir ERC-20 token olarak listelenmesi nedeniyle, varlığı diğer blok zinciri ağlarına göndermenin fon kaybına yol açabileceğini söyledi. 

Duyuruya göre EUROC, borsadaki yeni veya düşük hacimli tokenler için belirlenen “Deneysel Etiket” ile piyasaya sürülecek. Etiket, Coinbase’in şeffaflığını artırmak ve müşterilerin bilinçli kararlar vermesine yardımcı olmak için kullanılıyor. 

USDC, USDT ve BUSD gibi dolar destekli stablecoin’ler, piyasaya sürüldüklerinden bu yana hakimiyet elde ettiler. Ancak, son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler bu varlıkları inceleme altına aldı. 

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan gelen bir Wells bildiriminin ardından, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Binance USD (BUSD) ihraççısı Paxos’a stablecoin ihracını durdurmasını emretti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner