Yükleniyor...

Avrupa Birliği, Kişisel Kripto Cüzdanlarını Yasaklamayacak

Avrupa Birliği (AB), kişisel kripto cüzdanlarını yasaklamaktan kaçınırken, bu cüzdanların işlem limitlerine tabi tutulması üzerinde duruyor.

avrupa birligi kripto

Avrupa Birliği (AB), kişisel kripto cüzdanlarını yasaklamaktan kaçınırken, bu cüzdanların işlem limitlerine tabi tutulması üzerinde duruyor.

Kripto paraların yükseliş ve çöküş senaryoları, küresel çapta mercek altında inceleniyor. Özellikle FTX ve Alameda’nın amansız yükselişleri sonrasında gerçekleşen iflasları, tüm kripto yatırımcılarını olumsuz bir şekilde etkilemişti. Başta ABD’li düzenleyiciler olmak üzere, birçok sektöre hakim yetkiliden hamleler gelmeye başladı. Bu kapsamda Avrupa Birliği, kripto düzenlemeleri kapsamında, kişisel kripto cüzdanlarının yasaklanmasına karşıt bir görüş belirtti.

Avrupa Birliği, Kişisel Kripto Cüzdanlarına Yönelik Hamle Yaptı

Kara para aklamayı önleme ve kripto düzenlemeleri kapsamında Avrupa Birliği (AB), kişisel kripto cüzdanlarını yasaklamak istemediklerini açıkladı. Ancak AB, bu kişisel kripto cüzdanlarının işlem limitlerine tabi tutulması gerektiğini düşünüyor.

Kişisel kripto cüzdanları ve kişisel kripto adresleri, Avrupa Parlementosu yetkililerinin gözetim dışı hizmetlerin tamamen yasaklanmaması gerektiğini düşünmeleri üzerine tekrar tartışma konusu oldu.

The Block tarafından yapılan habere göre, gizliliği artıran kripto varlıklar, gizlilik cüzdanları veya kripto karıştırıcılar, kara para aklamayla mücadele düzenleme tasarısının mevcut metni kapsamında yasaklanabilecek. Ancak, metinde yapılan son değişiklikler kapsamında, bu kısıtlayıcı hükümlerin çoğu durumda kişisel kripto cüzdanları için geçerli olmaması gerektiği ifade ediliyor.

İşlem limitlerine ilişkin tartışmalarda, Avrupa Parlamentosu’nun kara para aklamayı önleme tasarısına ilişkin incelemesinin son versiyonunun, “kendi kendine barındırılan cüzdanlar” yerine “kendi kendine barındırılan adresler” olarak değiştirilmesiyle sonuçlandı.

Ayrıca, kişisel kripto cüzdanları, sahibinin belirlenememesi durumunda 1.000 sterlin (1.070 dolar) işlem sınırına tabi olmaya devam edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner