Yükleniyor...

Circle CEO’su: Dijital Dolar için Muazzam Talep Var

Dünya Ekonomik Forumu'na (WEF) katılan Circle CEO'su Jeremy Allaire, Hong Kong'un gelişimine ve stablecoin konusuna değindi.

Jeremy Allaire USDC Circle

Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılan Circle CEO’su Jeremy Allaire, Hong Kong‘un gelişimine ve stablecoin konusuna değindi.

USDC ihraççısı Circle‘ın CEO’su Jeremy Allaire, Dünya Ekonomik Forumu’na katıldı. Burada konuşma gerçekleştiren ve Bloomberg’e röportaj veren Allaire, kripto ekosisteminin gündemine değindi. Allaire, düzenleyicilerin kripto konusunda geçmişe odaklandıklarının altını çizerek, günümüzdeki Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasını beklediğini aktardı.

Ayrıca Allaire, Hong Kong’un stablecoin ve blockchain konusunda gelişim gösterdiğine işaret etti. Circle CEO’su Hong Kong’u yakından izlediklerinin altını çizdi. Allaire‘nin bir başka gündemi ise dijital dolar oldu. Circle CEO’su, dijital dolara yoğun bir talep olduğunu belirtti.

Circle CEO’su, Dünya Ekonomik Forumu’na Katıldı

USDC ihraççısı şirket Circle‘ın CEO’su Jeremy Allaire, Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katıldı. Burada kripto hakkında önemli açıklamalarda bulunan Allaire, özellikle stablecoin konusunda dikkat çekici söylemlerde bulundu.

BlackRock ile başlayan ve kurumsalların akın etmesine yol açan Bitcoin ETF‘lerine değinen Allaire, bu başvuruların onaylanabileceğini düşünüyor. Allaire, kurumsalların kriptoya yaklaşımının engellenmeyeceğini aktardı.

Allaire, Bloomberg ile yaptığı röportajda Hong Kong‘a da değindi. Hong Kong’un dijital varlıklar ve stablecoin’ler için merkez haline gelmeye başladığını belirten Allaire, Circle’ın bu durumu yakından izlediğinin mesajını verdi. Circle CEO’su, USDC için Asya’nın çok büyük bir odak alanı olduğunu belirtti.

Allaire‘nin en dikkat çeken açıklaması ise CBDC konusuna yönelik oldu. Allaire, gelişmekte olan pazarlarda dijital dolar için muazzam bir talep gördüklerini ve Asya’nın merkez haline geldiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner