Yükleniyor...

Ark Invest, BlackRock’ın Başvurusunu Değerlendirdi

Kripto sektöründe tanınan firmalardan olan Ark Invest, BlackRock'ın spot Bitcoin ETF başvurusunu değerlendirdi.

ark invest

Kripto sektöründe tanınan firmalardan olan Ark Invest, BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF başvurusunu değerlendirdi.

Spot Bitcoin ETF başvuruları son dönemde kripto para sektöründe bir yarış haline geldi. Bununla birlikte birçok büyük yatırım firmaları ilk spot Bitcoin ETF‘si için çalışmalarını sürdürüyor.

Ark Invest: “BlackRock’ın Spot Bitcoin ETF’si Kurumsal Kabul Yolunda Önemli Bir Dönüm Noktası”

BlackRock’ın geçtiğimiz haftalarda spot Bitcoin ETF’si başvurusunda bulunmasının ardından sektörde hareketlilik yaşandı. BlackRock‘ın ardından birçok yatırım firması daha spot Bitcoin ETF’si başvurularında bulundu. Bununla birlikte SEC’ten kaldıraçlı Bitcoin ETF’si için onay geldi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Ark Invest, BlackRock’ın bu başvurusunu kripto sektörü açısından değerlendirdi.

ark invest

Ark Invest, BlackRock’un spot Bitcoin ETF başvurusunun “Bitcoin’in kurumsal kabul yolunda önemli bir dönüm noktası” olabileceğini söylüyor. Ark Invest bir yatırımcı raporunda, BlackRock’ın bu ayın başlarında bir spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmasının önemli bir adım olduğunu ifade ediyor. Ark analisti Yassine Elmandjra, BlackRock’ın bu başvurusunun büyük kurumsal oyuncuların dijital varlıklara uzun vadeli bir perspektifle olumlu baktığının bir işareti olduğunu belirtiyor.

Elmandjra, BlackRock’un Bitcoin ETF’si üzerinde çalışırken piyasa manipülasyonu riskini önlemek için benzersiz bir gözetim paylaşım anlaşması yaptığını belirtiyor. Ancak, diğer başvuru sahiplerinin benzer anlaşmaları uygun maliyetle değiştirebileceğini de sözlerine ekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner