Binance, Avusturya'daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti • Coinkolik
Yükleniyor...

Binance, Avusturya’daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti

Binance, Avusturya'daki lisans başvurusunu geri çekti.

Binance kripto 1

Binance, Avusturya’daki lisans başvurusunu geri çekti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Avusturya Mali Piyasa Otoritesine yaptığı lisans başvurusunu geri çektiğini duyurdu. Bununla birlikte bilirkişilerden açıklamalar geldi.

Binance, Avusturya Mali Piyasa Otoritesine Yaptığı Lisans Başvurusunu Geri Çekti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance, Avusturya genişlemesini tamamlamaya çalışıyor. Ancak konuya aşina kişiler, kripto borsasının mali denetleme kurumu olan FMA’ya kayıt başvurusunu bir süre önce geri çektiğini ve yetkili makamların arka planda baskı uyguladığını iddia ediyor.

Gate io ABDde Yerel Lisanslar Aldi

Binance, yaklaşık bir yıl önce Avusturya’ya açılmak istediğini duyurmuştu. Borsa, Binance Austria GmbH adı altında geçen baharda faaliyetlerine başlamıştı. Ayrıca, yan kuruluş için bir lisans almak istediler ve “sanal para birimleri ile ilgili olarak hizmet sağlayıcı” olarak kayıt aldıkları iddiası ortaya atıldı. Bununla birlikte bu durumun, Viyana merkezli kripto borsası Bitpanda veya kripto şirketi Anycoin gibi şirketler uygun lisanslara sahip olabilecekleri anlamına geldiği ortaya çıktı.

Binance, ABD’deki düzenleyici kurum olan SEC’in Binance’i ve kurucusu Changpeng Zhao (CZ) hakkında soruşturma yürüttüğü haberleriyle birkaç acı yenilgi yaşadı. Ayrıca, Avrupa’daki denetleyici makamlarla da büyük sorunlarla karşı karşıya olduğu biliniyor. Bununla birlikte borsa Avusturya’daki lisans başvurusunu geri çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x