Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerinde Yılın Rekoru Geldi!

Bitcoin'deki (BTC) vadeli işlem açık pozisyonları, 11,5 milyar dolar ile yılın en yüksek değerine ulaştı.

Bitcoin’deki (BTC) vadeli işlem açık pozisyonları, 11,5 milyar dolar ile yılın en yüksek değerine ulaştı.

Kripto para vadeli işlem borsalarındaki toplam açık faiz (OI) 25 Haziran’da 11,5 milyar doları aşarak bu yıl için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Onchain verilerine göre, Binance, Bybit, OKX ve bazı borsalardaki OI 11,5 milyar doları aştı. Zaman dilimi-fiyat hareketi olarak ele aldığımızda, 24.800 dolardan direkt olarak 31.500 dolara gelen bir BTC izledik. Bu süreçte genellikle “short” yönlü işlemler tasfiye oldu. Dün itibariyle de 11,5 milyar dolar değerinde açık vadeli işlem görüldü. Arka arkaya rekor verilerin geldiği BTC, neyi ifade ediyor?

Kripto Yatırımcısı, Piyasadaki Hareketliliği Fırsat Olarak Görüyor

BTC’nin yüzde 25 değer kazanırken ki sürecindir çoğu yatırımcı bu fiyatı vadeli taraftan büyük bir derecede destekledi. Fiyat yapısı bir birim geri düşse bile ardından üç birimlik bir artış gösteriyordu. Sosyal metriklerin de pozitif gelmesi yatırımcıları etkileyerek vadeli işlemlere olan ilgiyi artırdı.

BTC’nin yükselişiyle beraber altcoin’lere para geçişleri beklendiği için hem altcoin hem BTC bazlı vadeli işlemler rekor seviyeye ulaştı. Son bir yılda ilk defa 11,5 milyar dolara ulaşan açık vadeli işlem değeri, bazı kesim tarafından yükseliş trendinin devam edeceği, bazı kesim tarafından ise bunun düşüşün başlangıcı olabileceği şeklinde yorumlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner