Yükleniyor...

Binance Pazar Payı Yılın Dip Noktasında!

Zorlu günlerden geçen Binance, pazar payında yılın en düşük seviyesine yaklaştı.

Binance kripto 1

Zorlu günlerden geçen Binance, pazar payında yılın en düşük seviyesine yaklaştı.

FTX iflas ettikten sonra Binance’in yüzü düzenleyiciler anlamında gülmüyor. ABD’li düzenleyiciler SEC ve CFTC, sürekli olarak Binance’i hedef alıyor. Popüler kripto borsasına son darbe, geçtiğimiz günlerde SEC’nin açtığı dava olmuştu. SEC, Binance ve Binance CEO’su CZ’ye dava açmıştı. Tüm bu süreçler, Binance’in kan kaybetmesine yol açtı.

Düzenleyici baskılardan sonra Binance, spot ticaret pazar payında yüzde 56 seviyesine geriledi. Binance, en son geçtiğimiz ağustos ayında yüzde 53’lük bir pazar payına sahipti.

Binance Pazar Payı Düşüşe Geçti

Kripto para borsası Binance, düzenleyici baskılarının ardından yaşadığı kan kaybı ile spot ticaret pazar payında yüzde 56 seviyesine geriledi.

Kaiko’nun araştırma verilerine göre, borsanın spot ticaret pazar payı bir yılın en düşük seviyesine yaklaşmış durumda. Veriler, Binance’in spot ticaretindeki pazar payının önceki iki aya göre çok az bir değişiklik gösterdiğini ortaya çıkardı. Binance, pazar payının yüzde 56’sına hakim durumda.

Binance‘in günlük pazar payı, 6 Nisan tarihinde, CFTC’nin açtığı bir davanın hemen ardından yüzde 47‘ye kadar gerilemişti. Ancak BlackRock‘ın Bitcoin ETF başvurusunda bulunması ve kurumsallardan gelen ilgi, Binance pazar payının yüzde 56’ya yükselmesini sağladı. Kaiko verilerine bakıldığında, bu süreçte ilerleme kaydeden kripto borsası Kraken oldu.

kripto pazar payı

Daha önce, Nansen CEO’su Alex Svanevik, merkezi borsaların sıkışacağını dile getirmişti. Svanevik’e göre bu sıkışma, merkezi borsaların kurumsallar ve merkeziyetsiz borsalar arasında kalmasıyla gerçekleşecek. Yani yatırımcılar, ya ETF’lere yönelecek ya da merkeziyetsiz borsalardan işlem yapmaya başlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner