Yükleniyor...

BlackRock, Bitcoin ETF Onayı için Çözüm Bulmuş Olabilir

Yatırım firması BlackRock dün Bitcoin ETF'si için başvuru gerçekleştirdi.

BlackRock Kripto Icin Krakenin Yan Kurulusunu Kullanacak

Yatırım firması BlackRock dün Bitcoin ETF’si için başvuru gerçekleştirdi.

BlackRock‘ın ETF başvurusunun ardından Bitcoin’de kısa süreli bir yükseliş yaşandı. Bununla birlikte şirket Bitcoin ETF’sinin onayı için bir formül bulmuş olabilir.

BalckRock’ın Bitcoin ETF Formülü

BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF’si başvurusunda SEC onayı alabilmesi için bir yol bulmuş olabileceği bildiriliyor. Riskten korunma fonunun teklifinde, Bitcoin ile ilgili piyasa manipülasyonu riskini ortadan kaldırabilecek bir gözetim paylaşım anlaşması öneriliyor.

bitcoin etf

BlackRock‘ın iShares Bitcoin Trust’ın SEC’e yaptığı başvuruda, diğer fon yöneticilerinin önceki girişimlerine kıyasla daha iyi bir şansa sahip olabileceği belirtiliyor. BlackRock, 19b-4 dosyasının 36. sayfasında, piyasa manipülasyonunu azaltmak için Bitcoin için bir spot ticaret platformunun bir operatörüyle bir gözetim paylaşım anlaşması imzalamayı planladığını açıklıyor. Bu gözetim paylaşım anlaşması sayesinde piyasa ticaret faaliyeti, takas faaliyeti ve müşteri kimliği hakkında bilgi paylaşımı yapılacak ve piyasa manipülasyonu olasılığı azalacak.

BlackRock’un bu gözetim paylaşım anlaşmasına odaklanması, diğer firmalardan farklı kılan bir faktör olduğunu belirten Polymesh Derneği Tokenizasyon Başkanı Graeme Moore, şirketin sadece dünyanın en büyük varlık yöneticisi olmasının değil, bu uygulamanın farklılığının da önemli olduğunu ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner