Yükleniyor...

Birleşik Krallık Yatırım Ortağından Hisselerde Kesinti

Birleşik Krallık yatırım ortağı, bu yılın başlarında Animoca, Kraken ve Paxos hisselerinde kesinti yaptı.

birleşik krallık

Birleşik Krallık yatırım ortağı, bu yılın başlarında Animoca, Kraken ve Paxos hisselerinde kesinti yaptı.

RIT Capital Partners, İngiltere‘de 3,6 milyar sterlinlik (4,6 milyar dolar) bir yatırım trust’ı olarak faaliyet göstermektedir. Bu yılın başlarında, RIT Capital Partners Plc, birkaç önde gelen kripto şirketindeki hisselerin değerini yarı yarıya düşürdü.

Birleşik Krallık Yatırım Ortağı RIT Capital, Kripto Firmaları Hisselerinde Kesintiye Gitti

Birleşik Krallık yatırım ortağı RIT Capital Partners, bu yılın başlarında Animoca, Kraken ve Paxos hisselerinde azaltmaya gitti.

RIT Capital Partners, İngiltere’de 3,6 milyar sterlinlik (4,6 milyar dolar) bir yatırım trustı olarak faaliyet gösteriyor. Yatırım ortağı bu yılın başlarında, RIT Capital Partners Plc, birkaç önde gelen kripto şirketindeki hisselerin değerini yarı yarıya düşürdü.

Jacob Rothschild tarafından kurulan bu trust, 2021’den beri kripto şirketlerine milyonlarca sterlin yatırım yapmanın yanı sıra birçok teknoloji girişimini destekledi. Şirketin 2021 yılına ait raporunda, Animoca Brands, Kraken ve Paxos’ta sırasıyla 27,8 milyon sterlin, 33,2 milyon sterlin ve 20,8 milyon sterlin değerinde pozisyonlar olduğu biliniyordu. Buna karşın, Şubat ayında yayınlanan sonraki yıl hesaplarında, bu pozisyonlar 14,2 milyon sterlin, 16,2 milyon sterlin ve 16,2 milyon sterline düşmüştür.

Ingiltere

2022 hesaplarında RIT’in başkanı Sir James Leigh-Pemberton, “2020 ve 2021’deki özel yatırımlar, toplam net varlık değerine yaklaşık yüzde 34 ekledi. 2022’de, kamu piyasalarında ve özellikle teknoloji piyasalarında keskin bir düzeltme yaşandı ve bu önemli kazanımların bir kısmını kaydettiğimizi görüyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ayrıca, RIT’in özel yatırımlarının “tasarım gereği, finansmanını sağlamak için satmak zorunda olmadığımız uzun vadeli yatırımlar” olduğu da belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner